Bavorsko plánuje posilniť obchodné vzťahy s Ruskom

Add Comment

Najbohatší spolkový štát Nemecka má záujem posilniť hospodárske vzťahy s Ruskom, podľa vyjadrenia bavorského premiéra, Horsta Seehofera, na minulotýždňovom stretnutí s prezidentom Putinom v Moskve.

Seehofer povedal, že cieľom jeho návštevy je predovšetkým sledovanie ekonomických záujmov miestnych podnikov jeho štátu. Bavorský vodca zdôraznil, že je jeho povinnosťou reprezentovať záujmy regiónu, nakoľko obchod s Bavorskom tvorí až 20 percent z celkového objemu rusko-nemeckého obchodu.

„Dialóg sa nesmie zastaviť. Rusko je pre nás veľmi dôležitým obchodným partnerom,“ povedal, ako uvádza Deutsche Welle.

Hovorca Kremľa, Dmitrij Peskov, potvrdil, že na programe zasadnutia boli sankcie voči Rusku. „Rusko vyjadrilo záujem našich podnikateľov na zachovaní súčasných zmlúv s bavorskými podnikmi, rovnako pomenovalo iracionalitu a škodlivosť sankcií pre ruských a bavorských podnikateľov,“ povedal Peskov.

Sankcie zavedené proti Rusku v roku 2014 poškodili bavorské firmy, uvádza DW, citujúc Seehofera, ktorý ďalej dodal, že výrobné podniky sú dychtivé po tom, aby čo najskôr obnovili kontakty s Ruskom.

S bavorskými firmami obchoduje takmer 1600 ruských spoločností, pôsobiacich v rôznych odvetviach, od elektroniky a strojárstva až po stavebníctvo. Päťdesiat percent nemeckých investičných projektov v Rusku pochádza z Bavorska.

Seehofer hovorí, že okrem ekonomických väzieb s Ruskom chce podporiť aj kultúrne vzťahy a celkovú vzájomnú dôveru.

Preložené z: RT

Silvia Benková
Robiť dobro je ako striekať parfém na druhých, trochu vône vždy zostane aj na vašich vlastných rukách.

Pridaj komentár

  & Časopis