Belgicko: Demografia a demokracia nahrávajú islamizácii

Tagged With: , , , , , 1 Comment

Proces šírenia islamu v Európe prebieha rôznymi spôsobmi a na viacerých rovinách. V Belgicku nastupuje do útoku na tej politickej. Blížiacou sa príležitosťou budú jesenné komunálne voľby, obzvlášť v metropole Brusel a vo frankofónnom Valónsku.

Vlci v rúchu baránkov?

Otcovia-zakladatelia strany, o ktorej bude reč, skombinovali päť chytľavých hesiel do názvu, ktorý osloví takmer každého Belgičana bez ohľadu na náboženskú príslušnosť: Liberté, Solidarité, Integrité, Authenticité a Moralité. Sloboda, Solidarita, Integrita, Autentickosť a Morálka. Zaraďme ich ale do nasledujúceho poradia Intégrité – Solidarité – Liberté – Authenticité – Moralité a zo začiatočných písmen vznikne slovo ISLAM.

Na zelenom podklade, farbe islamu, sa toto zoskupenie politického islamu označuje na svojej na webovej stránke www.islam2012.be/ za belgické politické hnutie. Sebaisto o sebe tvrdí, že je prvotriednou alternatívou (L’Alternative par excellence). 6. apríla publikovalo v belgickej tlači svoj program do októbrových komunálnych volieb.

Vyvolal značnú pozornosť. Strana sa v ňom vôbec nezriekla zámeru, s ktorým predstúpila v októbri 2012 pred voličov: vytvoriť islamský štát. Tentokrát má ísť o „stopercentný islamský štát“ („honderd procent islamitische staat“), uvádza doslovne server BLN.

V Belgicku silnie politická strana s názvom ISLAM. Otvorene volá po zavedení šarie, islamského práva. Šaria (princípy šarie) porušujú ľudské práva. Strany vyznávajúce islamské právo šaria sú preto protidemokratické. Sú to vlci v rúchu baránkov,“ posťažoval sa v tweete zo 6. apríla štátny tajomník pre azyl a migráciu Theo Francken.

Takija

Pred šiestimi rokmi uspeli dvaja kandidáti vtedy nového politického subjektu ISLAM. Tento rok by ich mohlo byť mnohonásobne viac vzhľadom na zintenzívňovanie činnosti islamského politického aktivizmu v krajine, najmä v bruselskej aglomerácii a mestách vo Valónsku. Komunálny poslanec Redouane Ahrouch z Anderlechtu sa v rozhovoroch s belgickými novinármi pokúša rozptyľovať obavy zo stredovekej krutosti islamského práva výrokmi akoKeď sme za islamské právo šaria, nemáme pod tým na mysli odtínanie rúk alebo nútenie žien nosiť šatky„. Poslanec R. Ahrouch sa pred novinármi dušuje, že strana ISLAM pôjde za vytýčeným cieľom zaviesť islamské právo tak, aby neporušila ústavu belgickej monarchie.

Štátny tajomník pre migráciu Theo Francke považuje také niečo nemožné. V tweete zo 6. apríla podozrieva islamistov v Belgicku z účelového zavádzania, ako to moslimom za mimoriadnych okolností dovoľuje princíp takije.

Pre porozumenie málo známej, ale nesmierne dôležitej koncepcie takije postačí tento zostručnený stručný popis z Wikipédie:

Takíja (anglicky Taqiyya‎‎) je právní koncepce používaná v menšinovém ší’itském islámu, který často jakožto menšina čelil pronásledování ze strany sunnitů. Jedná se o koncept, který v ohrožení života považuje jako nábožensky legitimní „zapřít vlastní víru“ a předstírat konformitu s náboženskou většinou, lhát nepříteli, či dopustit se jinak za normálních okolností zakázaných skutků .

Sunnitští právníci takíju v podobě doktríny neznájí, ale i oni řeší otázku zda muslim smí zapřít v případě smrtelné hrozby svou víru či jinak lhát. Většinové stanovisko soudí, že je to přípustné, podrží-li si dotyčný pravdu ve svém srdci, byť připouštějí, že stát se mučedníkem může být ušlechtilejším řešením.

Významný sunnitský učenec Ibn Kathir, v tafsíru vysvětluje: „leda v případě, že byste se od nich obávali nějaké hrozby“, to znamená, kromě těch věřících, kteří jsou v nějaké oblasti, nebo období, kdy se bojí o svoji bezpečnost před nevěřícími. V tomto případě, tito věřící mohou ukázat přátelství navenek, ale nikdy ne zevnitř. Např. Al-Bukhari poznamenal, že Abu Darda řekl: „Usmíváme se do obličeje některých lidí, zatímco naše srdce je proklínají.““

Podvolenie

Inými slovami, belgickí radikálni islamisti smú využívať príležitosti, ktoré poskytuje systém západnej liberálnej demokracie, na presadzovanie svojich dlhodobých a epochálnych zámerov.

Do karát im hrá aj prirodzená demografická premena Belgicka na krajinu s moslimskou majoritou obyvateľstva. Ako ukazuje štatistika, ktorú vydalo polmiliónové flámske mesto Antverpy, bezmála tri štvrtiny (74,10%) detí vo vekovej kategórii 0-9 rokov, sa v ňom narodili prisťahovalcom.

Tu je kompletný prehľad:

Veková kategória                                                                       Podiel cudzincov a ich detí prvej generácie na celkovom počte obyvateľov

0-9                                                                                             74,10%

10-19                                                                                         68,80%

20-29                                                                                         55,60%

30-39                                                                                         58,10%

40-49                                                                                         54,50%

50-59                                                                                         36,30%

60-69                                                                                         22,70%

70-79                                                                                         14,10%

80-89                                                                                         7,60%

90+                                                                                            4,50%

Rozsah nastúpeného trendu nemôže nechať nikoho na pochybách, že demokracia a demografia sa vedno postarajú v Belgicku o islamizáciu monarchie prirodzenou cestou. Pravdepodobne bez odporu. Podvolením sa novej realite.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Patrik Sloboda
Zopár slov o autorovi...
One Response to "Belgicko: Demografia a demokracia nahrávajú islamizácii"
  1. Toto je fatalny stav. Je to dosledok zdegenerovanej Europy. Je to dosledok toho, ze obcania nechali za seba rozhodovat bastardov – volenych zastupcov – a absolutne sa prestali starat co sa okolo nich deje. Toto je priklad pristupu, ze „co ma je po tom, ze susedovi hori strecha“ – budem to riesit, az ked bude horiet mne (teda neskoro).

Pridaj komentár

  & Časopis