Beňová vyvolala vzburu v Smere, podľa Chmelára ide o válovy

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Archív

Po otvorenej kritike strany od novozvolenej liberálnej europoslankyne Moniky Beňovej niektorí okresní funkcionári Smeru-SD z Košického kraja otvorene žiadajú, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií. Za predsedu by chceli Petra Pellegriniho. Výzvu predsedníctvu zaslali listom. Pre TASR to potvrdila jedna z iniciátorov výzvy, dosluhujúca europoslankyňa Monika Smolková.

Smer-SD nevyhral sobotné eurovoľby, obsadil druhú priečku za koalíciou Progresívne Slovensko – Spolu. Získal 15,72 percenta hlasov. V prieskumoch verejnej mienky sa pohybuje na úrovni približne 19 percent. Viacerí členovia v strane nie sú s klesajúcimi preferenciami spokojní a údajne si uvedomujú potrebu zmeny. Akousi hlásnou trúbou tejto zmeny sa stala po zvolení do europarlamentu aj Monika Beňová.

Analytik Eduard Chmelár to komentoval slovami, že členovia Smeru sa nebúrili, keď boli odhalené korupčné kauzy, keď sa strana odkláňala od ľavicových ideálov, keď bolo čoraz jasnejšie kriminálne pozadie jej niektorých predstaviteľov.

“Začali byť nespokojní až po tom, čo najsilnejšej vládnej strane dramaticky spadli preferencie a miestni funkcionári si uvedomili, že válovy a trafiky sú ohrozené. A samozrejme, je úplnou náhodou, že list predsedníctvu iniciovala Monika Smolková, ktorá sa opätovne nedostala na kandidátnu listinu do Európskeho parlamentu a rovnako je náhodou, že list určený na vnútrostranícku diskusiu sa dostal do médií,” vyhlásil.

Zdroje: TASR, Hlavné správy

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár