Berlínsky senát potvrdil, že PCR testy nemôžu preukázať infekciu

Foto: Shutterstock

Senátny výbor pre zdravotníctvo oficiálne potvrdil to, čomu sa hovorilo konšpiračná teória. Infekcia koronavírusu sa podľa oficiálneho vyhlásenia úradu nedá zistiť PCR testom. PCR testy v skutočnosti nie sú schopné určiť infekciu v zmysle zákona o ochrane infekcií. Vyplýva to z odpovede na otázku jediného člena Marcela Lutheho. Ide o legálnu definíciu toho, čo je „patogén“. V reakcii senátnej administratívy sa hovorí, že v súvislosti so zákonom musí ísť o „reprodukčné činidlo (vírus, baktéria, huba, parazit) alebo iné biologicky prenosné činidlo, ktoré môže spôsobiť infekciu alebo prenosné ochorenie u ľudí“, aby sa dalo hovoriť o „patogéne“.

Na otázku poslanca, či je PCR test schopný rozlíšiť medzi vírusom, ktorý je„ schopný reprodukcie“, a vírusom, ktorý nie je schopný reprodukcie,“ odpovedal odbor Senátu „NIE“. Na zdôvodnenie, prečo Senát napriek svojim úvahám a opatreniam na ochranu pred infekciami vychádzal z výsledkov PCR testov, Senát odpovedal: „Pretože pomocou testu PCR je zistená prítomnosť vírusov SARS-CoV-2. Prítomnosť týchto vírusov koreluje s infekciou týmito vírusmi. Táto infekcia je relevantná z hľadiska ochrany pred infekciou.“ Preto možno posúdiť, akým spôsobom by sa vyvinuli „infekcie“ SARS-CoV-2.

Poslanec Marcel Luthe nie je týmito odpoveďami presvedčený. Pre denník Berliner Zeitung povedal: „Teraz je načase jednať znovu racionálne a v súlade s právnym štátom. Pokiaľ dokonca i Senát musí pripustiť, že denne hlásené čísla testov nehovoria nič o infekcii v zmysle zákona, tak tieto nariadenia nemajú základ. Pretože v súčasnej dobe nikto nedokáže povedať, či a koľko infekcií je skutočne prítomných. Testy stoja nesmierne prostriedky, no pro výrobcov predstavujú miliardové zisky, ale pre boj s infekciou sú k ničom.“

PCR testy sú vedecky kontroverzné kvôli ich vysokej citlivosti. Inštitút  Roberta Kocha uznal testy PCR ako vhodný prostriedok na detekciu koróny. Tu sa na webovej stránke ústavu uvádza: „Stanovenie akútnej infekcie Sars-CoV-2 sa vykonáva pomocou priamej detekcie patogénov (napr. detekcia genómu pomocou PCR, detekcia antigénu, izolácia vírusu)“. Týmto úrad oficiálne prehlasuje, že v Nemecku dochádza k rozsiahlemu podvodu. Navzdory týmto poznatkom berlínsky senát sám využíva výsledky PCR testu k obmedzovaniu slobody občanov a k prijímaniu ďalších svojvoľných opatrení na údajnú ochranu proti infekcii. To je čistá diktatúra a porušenie zákona, oznámil.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Berlin: Anfrage zu PCR-Tests und Antwort des Senats, berliner-zeitung.de, 7.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár