Bez masky: ANNEGRET KRAMP-KARRENBAUER

· Čas čítania: 2 min.
foto : archív

ANNEGRET KRAMP-KARRENBAUER
(*1962)
Obyčajný klon Merkelovej?
Nemecká politička a ministerka obrany, ktorá podľa vzoru minulých ministeriek rezortu mení ozbrojené sily na zbor mažoretiek, sa koncom roku 2018
stala predsedníčkou Kresťansko-demokratickej únie (CDU) a nástupkyňou Angely Merkelovej. Annegret Kramp-Karrenbauer, občas označovaná iniciálkami AKK, sa narodila 9. augusta 1962 v malom sárskom meste Völklingen a vyrastala v susednom Püttlingene. Obe sa nachádzajú neďaleko hraníc s Francúzskom, 40 kilometrov od Luxemburgu. Jej otec bol pedagóg a riaditeľ školy. Aj ona zvažovala túto kariéru, ale nakoniec sa rozhodla pre štúdium politiky a práva na Trierskej a Sárskej univerzite, kde v roku 1990 získala magisterský titul. AKK tvrdí, že je rímska katolíčka. Vo vysokej politike sa však kresťanská fasáda využíva väčšinou na prilákanie naivných voličov, ktorí nevedia, že títo prefíkaní predstavitelia považujú vieru len za marketingový ťah, módny doplnok alebo klubovú príslušnosť bez reálneho obsahu a politických činov.

Autor: Richard Strážan

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

VyhlásenieNázory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár