Bidenov minister: Merkelová a migranti priniesli prosperitu

Foto: pestisracok.hu

Novozvolený americký prezident Joe Biden nominoval na post ministra zahraničných vecí Tonyho Blinkena, ktorý zvykol vyzdvihovať otvorené dvere Európy pre migrantov a osobu, ktorá to presadzovala – Angelu Merkelovú. Počas služby v Obamovej administratíve predniesol tieto slová počas prejavu v New Yorku.

Merkelovú ocenil za to, že nemecké hranice otvorila státisícom utečencov, aj keď bremeno dopadlo na nemeckých daňových poplatníkov. Blinken do prejavu zároveň zabalil útok na amerických a európskych oponentov migrácie a naznačil (rovnako ako naše predajné médiá každodenne), že len šíria strach a stavajú múry.

Blinken povedal: „Na oboch kontinentoch niektorí reagovali podnecovaním strachu a múrmi, zatiaľ čo iní sa pevne postavili proti nenávisti a fanatizmu. Jedno z najjasnejších svetiel v Európe, kancelárka Merkelová, napriek politickej cene odmietla týmto prúdom podľahnúť. Namiesto toho pevne podporila naše spoločné hodnoty tolerancie a otvorenosti – hodnoty, ktoré zaviedli bezprecedentnú éru mieru, prosperity a pokroku, ktorý celkovo náš svet teší“.

Merkelová do dnešného dňa oficiálne priniesla do Nemecka 1,1 milióna utečencov a o ďalších miliónoch nelegálnych príchodov štatistiky nehovoria. V krajine má žiť viac ako 21 miliónov obyvateľov, ktorí majú migračné pozadie, čo je viac ako štvrtina. Blinken poďakoval aj starostom New Yorku, Paríža a Londýna, že „podporujú rozmanitosť“ podporou masovej migrácie.

Blinken bude možno čoskoro ďakovať ako minister aj našim súčasným vládnym predstaviteľom, ale najmä progresívnej prezidentke, ktorá by sa iste rada podobnou „otvorenosťou a toleranciou“ blysla v očiach sveta v druhom funkčnom období. Pochádza predsa zo strany, ktorá migráciu a LGBT pochody vrelo víta a prezidentský palác potom „nahadzuje“ osvetlenie so symbolickými farbami na ich podporu.

Joe Biden chce program tzv. presídľovania utečencov zvýšiť o 700%, čím minimálne na štyri roky stanoví a zvýši ročný limit na 125 tisíc. Podľa najnovšieho prieskumu stoja amerických občanov utečenci každých päť rokov takmer 9 miliárd dolárov.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Remarks at the Brookings Migration Forum; autor: Anthony Blinken; state.gov, 22.9.2016

(2) UNHCR Global Trends 2019; UNHCR, The UN Refugee Agency

(3) The Fiscal Cost of Resettling Refugees in the United States; autori: Matthew O’Brien & Spencer Raley; FAIR, 5.2.2018

(4) Ján Orlovský sa stal novým riaditeľom migračného úradu; TASR/HN Online, 25.1.2021

(5) Prezidentský palác má nové osvetlenie; prezident.sk, 6.12.2019

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár