Bielorusi na Ukrajine požiadali USA, aby prestali podporovať nepokoje v Minsku

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Screenshot YouTube

Bieloruská občina „Sjabry Volyni“, ktorú tvoria Bielorusi žijúci na Ukrajine, požiadala Spojené štáty, aby prestali podporovať rebéliu, protestné akcie a nepokoje, ktoré uskutočňuje prozápadne orientovaná opozícia v Minsku. Napriek daždivému počasiu sa jej členovia zišli pred budovou americkej ambasády v Kyjeve, kde protestovali proti nezákonnému zasahovaniu USA do vnútorných záležitostí suverénneho Bieloruska.

„Bielorusi, žijúci na Ukrajine, veľmi dobre vedia, kto stojí za Cichanovskou a protestmi opozície. Ukrajinskí Bielorusi chcú, aby sa celý svet dozvedel: objednávateľom nepokojov v našej rodnej republike sú Spojené štáty a rôzne pochybné fondy, štruktúry, ako napríklad,  Rand. Americký štátny department prostredníctvom podobných korporácií sa mieša do vecí suverénnych štátov,“ podčiarkol pre média líder občiny Michail Kononovič.

Manifestanti rozprestreli transparenty „Rand + Štátny department USA = vojna,“ „USA, ruky preč od Bieloruska,“ „Rand je korporácia zla“ a tiež plagáty s karikatúrami, zosmiešňujúcimi „americkú marionetku Svetlanu Cichanovsku“ a bielo-červeno-bielu nacionalistickú zástavu, ktorú používa opozícia a oponenti Alexandra Lukašenka. So sebou mali oficiálne bieloruské národné zástavy.

Účastníci protestnej akcie pred americkou ambasádou v Kyjeve vyhlásili, že protivládne demonštrácie v Bielorusku koordinujú americkí „šéfovia, poradcovia a sponzori“ prostredníctvom tieňovej štruktúry Štátneho departmentu USA – Rand Corporation, ktorá sa zaoberá tým, že pripravuje „farebné revolúcie a majdany“ v krajinách bývalého ZSSR.

„Výsledkom tejto nepriateľskej činnosti je destabilizácia a následne aj občianska vojna a potom aj vojna so susednými bratskými krajinami. Realizáciu tohto scenára sme už videli na Ukrajine. Žiadame, aby sa USA prestali miešať do vnútorných záležitostí Bieloruska. Korporácia RAND znamená vojnu,“ zdôraznil Michail Kononovič.

Niektoré ukrajinské média uviedli, že k etnickým Bielorusom, žijúcim na Ukrajine, sa pripojili aj domáci Ukrajinci, ktorí tiež protestovali proti tomu, aby USA negatívne ovplyvňovali situáciu v Bielorusku, na Ukrajine a v iných štátoch.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

/1/ Сябры Волыни послали сигнал Госдепу из Киева: против «американской марионетки» Тихановской, News UA RU, 18.10.2020

/ 2/ https://www.youtube.com/watch?v=64Z0TJruqEw&feature=emb_logo

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár