Biely dom priznáva, že financovanie Ukrajiny viazne

obrázok: © Getty Images / Alex Wong

John Kirby pripustil, že Washington musí zabezpečiť dodatočné financovanie skôr, ako bude „naozaj ťažké“ pokračovať v podpore Kyjeva

Hovorca Rady národnej bezpečnosti John Kirby uviedol, že Biely dom naliehavo potrebuje dodatočné financovanie na podporu Ukrajiny. Vysoký predstaviteľ priznal, že Bidenova administratíva má v skutočnosti čas len do konca roka, kým nebude „naozaj ťažké“ pokračovať v podpore Kyjeva.

Kirby to povedal vo štvrtok na spoločnom tlačovom brífingu s tlačovou tajomníčkou Bieleho domu Karine Jean-Pierre. Predstaviteľ tvrdil, že nová ruská ofekampaň proti ukrajinskej kritickej infraštruktúre je bezprostredná a napriek tomu, že americká administratíva a Kyjev mesiace „agresívne pracovali“, aby sa na ňu pripravili, stále je čo robiť, varoval.

„Máme pred sebou viac práce na podporu Ukrajiny a potrebujeme, aby Kongres prijal opatrenia na schválenie dodatočného dodatočného financovania, aby sme mohli Ukrajine naďalej poskytovať hodnotenie protivzdušnej obrany – aktíva, ochranné vybavenie a záložné zásoby, ktoré potrebujú. “ povedal Kirby.

Okno príležitostí na zabezpečenie financovania sa zužuje, priznal predstaviteľ a naliehal na Kongres, aby ich konečne pridelil. „Doplnkové financovanie je dôležité. Tieto čísla sme nevytiahli z ničoho. Potrebujeme tie financie. Naďalej naliehame na Kongres, aby tento dodatok schválil čo najskôr,“ povedal.

Bidenova administratíva sa niekoľko týždňov neúspešne pokúšala presadiť svoj nový balík financovania „národnej bezpečnosti“ pre Kyjev cez Kongres. Najnovšia iterácia balíka zahŕňa zhruba 106 miliárd dolárov na kombinovanú pomoc pre Izrael, Ukrajinu a Taiwan.

Nový pokus o schválenie balíka sa podľa lídra väčšiny v Senáte Chucka Schumera uskutoční v prvý decembrový týždeň. Podľa Schumera bol „najväčšou brzdou“ schválenia dodatočného financovania odpor republikánov a ich naliehanie na viazanie zahraničnej pomoci na zmeny v politike bezpečnosti hraníc USA.

„Jednou z najdôležitejších úloh, ktoré musíme dokončiť, je prijatie a schválenie zákona o financovaní, aby sme zaistili, že my, ako aj naši priatelia a partneri na Ukrajine, v Izraeli a v indo-pacifickom regióne, máme potrebné vojenské kapacity na konfrontáciu a odstrašenie. našich protivníkov a konkurentov,“ napísal Schumer minulú nedeľu v liste senátorom. Vysoký zákonodarca tvrdil, že Kyjev pravdepodobne prehrá konflikt s Ruskom bez toho, aby dostal ďalšie financie od USA.

Od začiatku rusko-ukrajinského konfliktu vo februári 2022 poskytli USA Kyjevu viac ako 76 miliárd dolárov vojenského vybavenia a inej pomoci, ale nedávno varovali, že dostupné prostriedky sa míňajú.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: RT, White House admits time running out for Ukraine cash, 2. December 2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply