Bill Gates financuje „klimatický experiment“ s blokovaním slnečných lúčov nad Švédskom

· Čas čítania: 1 min.

Bill Gates ocenil plán vedcov na Harvardskej univerzite zablokovať slnečné lúče, aby sa znížili účinky globálneho otepľovania. Prvý experiment s blokovaním slnečných lúčov sa môže uskutočniť v júni tohto roku nad severným Švédskom.

Stratosferický experiment s kontrolovanou perturbáciou (SCoPEx) je vedecký experiment, ktorý má pomôcť lepšie pochopiť použiteľnosť stratosférických aerosólov v oblasti slnečného geoinžinierstva. Bill Gates bude financovať experimenty spojené s blokovaním slnečného žiarenia.

Vedecká sonda v balóne má zistiť možnosti blokácie dopadu slnečného svetla na Zem. Vedci z Harvardovej univerzity majú v úmysle začať s prvými testami v júni tohto roku. Počas letu balóna vo výške 10 km budú vyhodnocované chemické reakcie v stratosfére.

Experiment SCoPEx bude stáť okolo 20 miliónov dolárov, čo ho urobí relatívne lacným. Ak bude projekt SCoPEx úspešný, konečným cieľom bude uvoľniť asi 2 kg chemikálií, ako sú sírany a uhličitan vápenatý, do stratosféry Zeme prostredníctvom balóna.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Bill Gates financuje „klimatický experiment“ s blokovaním slnečných lúčov nad Švédskom; christianitas.sk; 01.02.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár