Bill Gates: Jedna vakcína nestačí

Foto: Youtube

Zakladateľ spoločnosti Microsoft, miliardár a jeden z najväčších sponzorov Svetovej zdravotníckej organizácie Bill Gates uviedol v rozhovore pre CBS News, že ak ľudia majú získať imunitu voči novému koronavírusu, zrejme sa budú musieť dať zaočkovať viackrát. Vzhľadom na potrebu viacnásobných dávok 7 miliárd vakcín, o ktorých Gates hovoril pôvodne, nebude teraz podľa jeho slov stačiť.

“Ani jedna z vakcín v tomto štádiu vývoja nevyzerá na to, že by fungovala len s jednou dávkou,” povedal Gates. “To bola nádej celkom na začiatku.” Dodal, že na to, aby sa zabránilo všetkým prenosom vírusu, je potrebné zaočkovať (viacnásobnými dávkami) minimálne 70 – 80% svetovej populácie. Na otázku, či bude vakcína bezpečná, odpovedal, že predsa americká FDA (Food and Drug Administration – Správa potravín a liečiv) nepustí na trh niečo, čo by nebolo bezpečné.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Multiple vaccine doses could be necessary to protect from coronavirus, Bill Gates says, CBS News, 23. 7. 2020

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Leave a Reply