Billa vylúčila ZEM&VEK

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Billa

Reťazec Billa podľahol tlakom a rozhodol sa svojvoľne vylúčiť časopis ZEM&VEK z predaja. Podobne tak pred časom spravil OMW. Ten konštatoval, že sa nestotožňuje s obsahom časopisu, Billa uviedla, že nemá miesto a ZEM&VEK nemá ako predávať. Pritom každý mesiac predala drvivú väčšinu objednaného nákladu. Podobné politické tlaky sa v prostredí iluzórneho voľného trhu vytvárajú už dlho. Na podobné nekalé praktiky upozorňuje Asociácia nezávislých médií ANEME. Jej hovorca, RNDr. Juraj Poláček uvádza: „Podľa judikatúry Európskeho súdu, spolčovanie sa médií kvôli tomu, aby niekoho ďalšieho vyradili z reklamného trhu, je nekalá obchodná súťaž. Z toho vyplýva, že všetci, ktorí akýmkoľvek spôsobom používajú projekt Konspiratori, napomáhajú tomuto cieľu. Je to trestný čin a tým pádom sa všetci dopúšťajú trestného činu. Žaloba sa pripravuje.“

Aktuality.sk žasnú, že korporácia Billa aktívne presadila cenzúru a vyradil ZEM A VEK z predaja. Tak nech sa tu už nehráme na slobodu slova! Tomuto sa hovorí korporátny fašizmus a istý autor Ján Debnár jasá z cenzúry alternatívnych médií na Twitteri.

Citácia z článku: „Takto reagoval dnes reťazec na sociálnej sieti na príspevok blogera Jakuba Godu. Ten sa pred niekoľkými dňami posťažoval, že keď v jednej z predajní zbadal Zem a Vek, okamžite ho prešla chuť na jedlo.“ A viete, kto je ten Jakub Goda? Človek, ktorý nahráva PROMO videá na Facebookovej stránke Americkej ambasády a propaguje stránku Zomri!

Vám milí čitatelia a priaznivci srdečne odporúčame kvalitnejší nákup v obchodných reťazcoch, ktoré nepodliehajú ideológii. Tam si spolu s novinovými stánkami váš obľúbený mesačník bez problémov a cenzúry nájdete. Zvážte však predplatné: najlepší spôsob, ako nás podporíte. Vďaka.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár