BILLAGATE A KANCELÁRIA PREZIDENTA

· Čas čítania: 2 min.
Foto: FB

Verejnosť už niekoľko dní veľmi pozorne a so znepokojením sleduje vývoj situácie ohľadne politického tlaku na reťazec Billa a jej následné stiahnutie mesačníka ZEM&VEK z predaja. Že ide o politicky motivovaný akt potvrdzujú okrem iného aj slová zástupcu šéfredaktorky SME. Prokopčák vyhlasuje: „Dovolili sa vám postaviť, nechcú predávať antisemitské bludy v supermarkete. Takže takto: nie, nemáte právo veriť hocičomu. Nie, nemáte právo hlásať hocičo. A nie, nemáte žiadne morálne právo klamať, šíriť hlúposti, násilie a rasistické xenofóbne nezmysly len preto, že ste sa vo svojich životoch nedokázali nikdy preniesť cez komplex menejcennosti.“ 

https://komentare.sme.sk/c/20854672/nie-nemate-pravo-hlasat-hocico.html#ixzz5K1EABfNu
Jeho úvahy potvrdzuje v spoločnom rozhovore Jakub Goda, troll zo skupiny somtu. Goda v tejto skupine hecuje jej členov (často falošné profily), aby sa zapájali do diskusie na fb BILLA, nakoľko BILLA tam inkasuje jeden knokaut za druhým – najnovšie je to rušenie zákazníckych kariet. Goda to komentuje: „…som v kontakte s ľuďmi z Billy a vôbec z toho nie sú nadšení.“ Spojenie Godu s nátlakovým projektom somtu, prepojenie s Hajdinom z reklamky Komplot, ktorá Kiskovi pripravovala PR a volebnú kampaň vedie len na jednu adresu: do kancelárie prezidenta SR. Skupinu somtu Kiska minulý rok posvätil podobne ako chronického udavača Benčíka.
„Prezident Andrej Kiska v pondelok vyhlásil najlepší projekt v rámci výzvy proti extrémizmu. Stala sa ním komunita somtu, ktorá motivuje ľudí prispievať do problematických internetových diskusií so slušnými názormi.“ A teraz si pozrite odbornosť „odbornej poroty“, kde okrem iných tento nátlakový projekt podporili „nezávislí experti“ ako Daniel Milo (odborník na extrémizmus, Globsec Policy Institute), Michal Vašečka (sociológ), Martin Lipták (Kancelária prezidenta), Roman Krpelan (Kancelária prezidenta) a Vladimíra Ledecká (Kancelária prezidenta).

Medzi piatimi najlepšími projektmi boli:

somtu – komunita, aplikácia a webstránka pre slušné diskutovanie

Konšpirátori.sk – databáza problémových webstránok pre odstránenie reklamy

https://www.prezident.sk/article/najlepsim-projektom-prezidentovej-vyzvy-proti-extremizmu-je-somtu/

Pripomeňme, že stránku konspiratori.sk spoluvytvorila konkurenčná spoločnosť Petit Press vydávajúca SME. O skutočnej konšpirácii, teda sprisahaní niet pochýb. V posledných dňoch vyšla informácia, že „podľa predbežného opatrenia Krajského súdu v Bratislave, proti ktorému nemožno podať odvolanie, musí žalovaný „z jeho internetovej stránky www.konspiratori.sk a ním zverejnených zoznamov stránok so sporným obsahom vrátane skriptu pre automatizované vylúčenie stránok odstrániť slovné označenie web stránky Parlamentní listy.“ https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Web-Konspiratori-sk-musi-stiahnut-ParlamentniListy-cz-zo-svojho-zoznamu-nedoveryhodnych-webov-nariadil-sud-v-Bratislave-301822

Tieto a podobné komploty blízke marketingovým aktivitám firmy Komplot priamo zastrešuje a podporuje tím v prezidentskej kancelárii, odkiaľ sa snaží udržať rozpadávajúci sa informačný monopol (z našich daní). Od samého začiatku je jasné, že nie Goda, nie somtu, ale spomínaná záštita prezidenta SR a jeho aparátu vytvára masívny tlak na obmedzovanie názorovej plurality na Slovensku.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár