Bioterapia – liečenie živou

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Stránka vylectese.cz nedávno uviedla článok Léčba energiemi je reálná: Nová studie zaznamenala úspěch při rakovině. Praktizovala sa v rôznych kultúrach po celom svete ako liečenie Kristovou energiou, magnetizmom, reiki, fluidom, ódom, orgonom a pod.

Dávno sa vedelo, že dotykom rúk je možné prenášať vitálnu silu. Takto liečili rímskych cisárov Vespasiána a Hadriána a francúzskeho kráľa Chlodovika a Ľudovíta XV. Hippokrates o nej hovoril ako o sile prúdiacej z rúk mnohých ľudí.

V roku 1800 Helmont uvažoval o univerzálnom fluide ako čistej životnej esencii, ktorá obklopuje celú prírodu. Wilhelm von Reichenbach 30 rokov skúmal pole, ktoré nazval ódická sila, s veľmi podobnými vlastnosťami ako má elektromagnetické pole. V 13000 pokusoch zaznamenal, že nielen človek, zviera a rastlina, ale aj kryštál, magnet a iné predmety vyžarujú istú látku, ktorú nazval ód. Abbé Fortin zo Chalette zostrojil zariadenie, ktorým bolo možné tento magnetizmus vyžarujúci z človeka merať. Thomas A. Edison vynašiel prístroj, pomocou ktorého sa zistilo, že magnetické lúče pôsobia u niektorých jedincov až do vzdialenosti 2,5 m. Závisí to od temperamentu jedinca a jeho zdravotného stavu. Dr. Wilhelm Reich nazval túto univerzálnu energiu orgonom a skonštruoval mnoho prístrojov na štúdium tohto poľa energie. Richard Gordon nazval túto ľahkú a bezbolestnú liečebnú techniku metódou systému polarity, ktorá vyrovnáva bioenergiu v ľudskom organizme. Viedenský lekár Franz A. Mesmer používal na reumatické bolesti magnetovec a zistil, že bolesť mizne, keď to isté urobí len rukami. Vytvoril teóriu živočíšneho magnetizmu – prenosu životného fluida z človeka na človeka. Bol presvedčený, že vesmír je vyplnený živočíšnym magnetizmom, prerušenie toku tejto energie vesmírnej podstaty je príčinou ochorenia a úlohou liečiteľa je obnovenie rovnováhy. Liečil prikladaním rúk na chrbticu i celé telo, používal aj hypnózu. Skúšal túto techniku na stromoch, rastlinách, ale aj predmetoch. Podľa neho môže byť živé i neživé objekty naplnené fluidom a materiálne telá sa môžu ovplyvňovať na diaľku. U nás skúmal jeho metódy Jan E. Purkyně. Mesmera však považovali za šarlatána a odobrali mu licenciu.

Vladimír Líška

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár