Bitconnect skončil ako investičná platforma

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Keďže sa naša redakcia intenzívne zaujíma o všetky možné alternatívy voči existujúcemu systému, v poslednom čase sme venovali zvýšenú pozornosť aj fenoménu kryptomien, ako možnej nádeji na ozdravenie chorého finančného systému. Preto sme dali priestor aj pánovi Jiřímu Vondrovi, ktorý na našich stránkach po vzájomnej dohode zverejňoval seriál o investovaní do kryptomien.

V rámci svojich videí okrem iného upriamoval pozornosť na investičnú platformu Bitconnect, ktorej niektorí investori do kryptomien dôverovali, iní ju považovali za zamaskovanú pyramídovú hru. Nech už je pravda akákoľvek, Bitconnect včera oznámil ukončenie tejto platformy, údajne z dôvodu zásahov lokálnych úradov v USA, častých hackerských útokov a zlých rečí, ktoré sa o nej šírili a podkopávali dôveru investorov.

Jirí Vondra tvrdí, že zásah úradov bol súčasťou snahy nadnárodného kapitálu likvidovať kryptomeny ako nepohodlnú konkurenciu. Za pozitívny považuje fakt, že prevádzkovatelia Bitconnectu „nezavreli krám“, nezdupkali, ale naďalej so svojimi investormi komunikujú.

Bitconnect ako digitálna mena nezanikol, dá sa s ním ďalej obchodovať, avšak po tejto správe sa jeho hodnota prudko prepadla. Doteraz nadobudnuté prostriedky ostávajú investorom k dispozícii, ale vo forme momentálne takmer bezcenných bitconnectov. Vývoj ich ďalšieho kurzu je neistý, najprv padol z vyše 200 na menej ako 6 dolárov, potom začal zase stúpať a v čase písania tohto textu sa pohyboval okolo 50 – 60 dolárov za bitconnect. Zástupcovia tejto meny dnes vyhlásili, že prudký pokles kurzu bol spôsobený mohutným uvoľnením bitconnectov, predtým viazaných v rámci investičnej platformy. Urobia vraj všetko pre to, aby sa kurz vrátil na svoju pôvodnú hodnotu.

Aj tento príklad poukazuje na to, že investovanie do kryptomien prináša riziká, ktoré sa ťažko predvídajú aj finančným expertom. Preto je na mieste obozretnosť a ako sme viackrát uviedli, ten, kto chce do kryptomien investovať, by mal rátať aj so stratou vložených prostriedkov, respektíve rozkladať riziko a investovať do viacerých platforiem.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár