Black Lives Matter: Bieli ľudia by mali darovať svoje domy čiernym

Ilustračný obrázok: Shutterstock

Hnutie Black Lives Matter existuje už dávnejšie, akurát sa až v rámci dnešných protestov dostalo do celosvetového povedomia. Jeho spoluzakladateľka a organizátorka, Chanelle Helmová vypracovala už v roku 2017 kontroverzný zoznam požiadaviek na bielych ľudí, vrátane odovzdania majetku černochom. Teraz sa tento zoznam oprašuje a v niektorých aktivistických kruhoch sa objavuje názor, že presun majetkov od bielych k čiernym môže napraviť „historické hriechy“.

Helmová predstavila svoj desaťbodový zoznam požiadaviek v týždenníku Leo Weekly, vrátane piatich ustanovení, v ktorých žiadala prevod majetku zbedačeným ľuďom farebnej pleti. Požadovala: „Bieli ľudia, pokiaľ nemáte žiadnych potomkov, tak preveďte vaše nehnuteľnosti na čierne alebo hnedé rodiny. Najlepšie na tie, ktoré žijú v generačnej chudobe.“

Ďalšia požiadavka sa niesla v podobnom duchu. Bieli ľudia musia samozrejme vynahradiť finančnú stratu farebných v dôsledku „privilégia bielej rasy“. Helmová napísala: „Pokiaľ, bieli ľudia, zdedíte majetok, ktorí plánujete predať, dajte ho čiernej alebo hnedej rodine. Tie peniaze ste povinní si zarobiť nejakým iným spôsobom pre privilegovaných bielych.“

Pokiaľ ste developer alebo majiteľ viacgeneračných bytov, postavte udržateľný komplex v čiernom alebo hnedom susedstve a nechajte v ňom čiernych a hnedých ľudí žiť zadarmo,“ dodala.

Bieli ľudia, pokiaľ si môžete dovoliť zmenšiť veľkosť svojho majetku, vzdajte sa domu, ktorý vlastníte v prospech čiernej alebo hnedej rodiny. Najlepšie pre rodinu z generačnej chudoby,“ pokračovala.

A mali by ste zmeniť vašu poslednú vôľu v prípade, že niektorý z vašich dedičov zastáva problematické názory. Helmová požadovala: „Bieli ľudia, pokiaľ niekto z vás chce prenechať svoj majetok rasistickým kreténom, zmeňte svoju poslednú vôľu a odovzdajte svoj majetok čiernej alebo hnedej rodine. Najlepše rodine v generačnej chudobe.“

Organizácia Black Lives Matter, o ktorej nebolo dlhšie počuť, zaznamenala hviezdny comeback po nedávnom zabití podozrivého podvodníka George Floyda, čo vyvolalo rad nepokojov a protestov po celom svete.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

White people, here are 10 requests from a Black Lives Matter leader, Leo Weekly, 16. 8. 2017

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply