Blaha: GLOBSEC dostáva od štátu milióny na protiruskú propagandu

· Čas čítania: 5 min.
Foto: archív
Pozrel som sa bližšie na mimovládku GLOBSEC a poviem vám úprimne, priatelia, padne vám sánka. Toto stojí za to si prečítať. Toto je normálne, že chobotnica.
KTO FINANCUJE DANIELA MILA?
O čo ide. V denníku SME na mňa v týchto dňoch zaútočil zamestnanec tejto organizácie Daniel Milo, a to veľmi nevyberaným spôsobom – jeho hejty voči Rusku sú na úrovni Adolfa Hitlera. Jeho článok považujem za obludný, a preto som sa rozhodol bližšie preskúmať, čo je vlastne zač ten GLOBSEC, pre ktorý pracuje.
Otázka je, z čoho je vlastne pán Milo platený, aby písal takéto propagandistické článočky. Vyzerá to tak, že predovšetkým z peňazí daňových poplatníkov – haló, z našich peňazí, z peňazí všetkých občanov SR.
Keď som zistil, aké horibilné sumy dostáva mimovládka GLOBSEC od rezortu zahraničia, skoro som spadol zo stoličky.
GLOBSEC AKO ŠTEDRO DOTOVANÁ MIMOVLÁDKA
Vypichnem niekoľko faktov z blogu Artura Bekmatova, ktorý bol pred Vianocami uverejnený na Pravde pod názvom „Militaristi z mimovládky GLOBSEC pripravujú verejnú správu na „hybridné hrozby“. Za státisíce eur.“
Podľa tohto článku GLOBSEC nie je iba rovnomenná konferencia, ktorá sa každoročne organizuje, aby sa na Slovensku stretli atlantisti a rusofóbovia z celého sveta, ale je to zároveň sieť niekoľkých inštitúcií s rôznymi štatútmi – od občianskeho združenia cez think-tank až po spoločnosť s ručením obmedzeným.
A vďaka tomu GLOBSEC cucia štát z peňazí, ktoré by sa dali využiť na milión lepších vecí. Veď posúďte sami.
MILIÓN EUR LEN ZA TENTO ROK!!!
Len tento rok ministerstvo zahraničia odkleplo GLOBSEC-u  340 000 eur na organizáciu konferencie.
Na ďalšiu konferenciu v Tatrách to bolo 100 000 euro a keďže prispeli aj ďalšie rezorty, dvojdňová konferencia v Tatrách tak vyšla štát na 370 000 eur.
Liberálne médiá, ktoré za iných okolností rozoberajú každý cent pri výdavkoch štátu, veselo tlieskali. Ako inak.
Ale to nie je všetko. GLOBSEC dostal aj zákazku na to, aby vyprodukoval niekoľko textov či „školení“ na tému hybridnej vojny.
Čiže – za peniaze štátu si niekto bude veselo kopať do Ruska a produkovať nezmyselné propagandistické pamflety. GLOBSEC-u za toto pristane na účte 320 000 eur.
To sme už dohromady na milióne eur pre GLOBSEC len za tento rok!
RUSOFÓBIA ZA ŠTÁTNE?
S miliónom eur na účte nie je problém financovať oddaných zamestnancov, ktorí v prípade potreby napíšu do SME nenávistný článoček proti Blahovi či iným „nepriateľom ľudu“, keď si dovolia vyjadriť iný názor. Aké jednoduché!
Ak k tomu pridáme ďalšie granty od rôznych atlantických kamarátov, GLOBSEC sa topí v peniazoch. A jedinou úlohou tejto mimovládky je mobilizovať verejnú mienku proti Rusku.
A samozrejme – tvoriť jednostrannú propagandu v prospech NATO. Za peniaze daňových poplatníkov a zahraničných donorov.
ZA PENIAZE ŠTÁTU ÚTOKY NA POSLANCOV?
Keď vládni poslanci prejavia kritický názor na Bezpečnostnú stratégiu SR, ktorú rezort pripravil, úlohou takýchto mimovládok je zjavne spustiť paľbu.
Najskôr petícia, ktorú podpíšu mimovládky, nacucnuté na rezort, prípadne Washington. Vrátane GLOBSEC-u. Potom blogy a články. Opäť od zamestnancov mimovládok, nacucnutých na rezort či Washington.
Rozbehne sa zúrivá kampaň proti Blahovi a všetkým „ľavicovým extrémistom“, ktorí si dovolili spochybniť veľkého brata. Kampaň, ktorú nepriamo financuje štát. Proti vlastným poslancom. Fantastické.
ZA ASISTENCIE FINANČNÝCH SKUPÍN
Vďaka takejto finančnej schéme sa vytvára ilúzia, že všetci odborníci na zemeguli sú proatlantickí, milujú USA a nenávidia Rusko, zatiaľ čo priateľskejšie vzťahy s Ruskom a menej servilnosti voči USA chcú len „extrémisti“.
K šíreniu tohto nezmyslu radi prispejú liberálne denníky, ktoré vlastnia finančné skupiny Penta či Eset.
A na svete máme štvanicu proti Blahovi, Paškovi a ďalším poslancom, ktorí si dovolili vyjadriť nesúhlas s Bezpečnostnou stratégiou či s prehnanou upnutosťou na NATO.
Nie, priatelia, článok Daniela Mila v SME nie je nevinným názorom nejakého nestranného odborníka. Je súčasťou kampane mimovládnej organizácie, ktorá dostala od štátu len za minulý rok zhruba milión eur. A toto je problém. Vážny problém.
AK NEHEJTUJEŠ RUSKO, VRAJ SI RUSKÝ AGENT – A NAOPAK TO NEPLATÍ?
Keď na Slovensku ktokoľvek napíše niečo pozitívne o Rusku, atlantisti okamžite prskajú, že ide určite o ruského agenta.
Hľadajú sa dôkazy, či dotyčný obhajca Ruska niekedy nedostal od Ruska dvesto rubľov cez nejaký grant alebo – nedajbože – či sa nestretol s nejakým ruským občanom.
Živia sa neskutočné konšpirácie o každom, kto má iný názor. Lebo mať iný názor, to musí byť hybridná vojna!
GLOBSEC VEDIE HYBRIDNÚ VOJNU
Ale keď tu niekto financuje pochybné mimovládky na to, aby v médiách jednostranne propagovali americké záujmy, tak to už vraj hybridná vojna nie je – to vlastne netreba zisťovať, odkiaľ majú granty, platy, financie. Nikoho nezaujíma, kto platí Daniela Mila. A za čo.
Prepáčte, ale ak si niečo zaslúži pomenovanie hybridná vojna, tak potom je to práve to, čo robí GLOBSEC. Mimovládka, ktorá je platená za to, aby útočila na vládnych poslancov.
NASTRČENÉ MIMOVLÁDKY
Ja osobne to považujem za škandál. A budem zisťovať, koľko takýchto nastrčených mimovládok na Slovensku pôsobí a koľko z nich financuje štát či zahraničné nadácie. Lebo toto, čo sa deje, je niečo šialené. Toto je útok na parlament.
Tu ide o Slovensko – o našu demokraciu, o našu suverenitu, o slobodu slova. Toto nesmieme tolerovať.
Štát takéto pochybné mimovládky jednoducho nesmie financovať ani jediným centom. Sú extrémne jednostranné, agresívne a nebezpečné.
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár