Blaha o školskej príručke proti extrémistom

Tagged With: , , , , Add Comment

Čítali ste už najnovší bestseller liberálnej kaviarne, priatelia?
Ide o brožúru Učitelia proti dezinformáciám, ktorú napísali politici Progresívneho Slovenska a OĽaNO spolu s niekoľkými mimovládkami, vrátane GLOBSECu.
Odporúčam nečítať pri jedle, mohlo by to mať fatálne dôsledky na tráviace ústrojenstvo.
BLUDY O EXTRÉMIZME V ÚČELOVEJ PRÍRUČKE
V kontroverznej brožúrke, ktorú okrem NATO financovalo Ministerstvo zahraničných vecí (no comment), sa ctený čitateľ môže dozvedieť všetko, čo ešte nevedel o extrémizme. Lebo sa to vedieť jednoducho nedalo – takéto bludy len-tak ľahko nenájdete.
Brožúra je určená pre učiteľov škôl, aby rozoznali mladého extrémistu. Tak si to teda zhrňme a prosím, držte sa niečoho, aby ste nespadli zo stoličky:
1. MLADÝ EXTRÉMISTA NEMÁ RÁD MIGRÁCIU.
A tak autori venujú čaru migrácie prvú kapitolu brožúrky. Ak s nimi, podobne ako drvivá väčšina Slovákov, nezdielate ich názor na pozitíva migrácie, ste extrémista a podliehate dezinformáciám.
Juj, ešteze sa ministerstvo zahraničných vecí vrhlo na všetkých tých zápecníkov a xenofóbov na Slovensku, lebo inak neviem, čo by sme si bez tejto brožúrky počali.
Ešte by sme náhodou chceli meniť štruktúru globálnej kapitalistickej ekonomiky, aby ľudia nemuseli migrovať kvôli chudobe a vojnám – no fuj, to by bola extrémna trúfalosť!
2. MLADÝ EXTRÉMISTA NECÍTI NENÁVISŤ VOČI RUSKU.
A tak autori venujú druhú kapitolu kauze Skripaľ, ktorú napísal zbrojný lobista Jaroslav Naď z opozičného hnutia OĽaNO Igora Matoviča.
Takže pozor: ak si náhodou vážite Rusko a odmietate rusofóbiu, tak ste potenciálny extrémista. A úloha učiteľov je hľadať medzi deckami takých, čo voči Rusku neprejavujú dostatočnú hystériu a tých liečiť z extrémizmu. Perfetto!
3. TYPICKÝ MLADÝ EXTRÉMISTA NEČÍTA SME ČI DENNÍK N, ALE BUBUBU KONŠPIRAČNÉ WEBY.
A tak nás podpredsedníčka opozičnej liberálnej strany Progresívne Slovensko Irena Biháriová v ďalšej kapitole upozorňuje, že konšpiračné weby sú tie, ktoré takto označí stránka Konspiratori.Sk.
Túto propadandistickú stránku dávajú dokopy redaktori SME a Denníka N, napríklad Ritomský či Struhárik (či dokonca sám šéf vydavateľstva SME Fulmek), aby vlastne útočili na svoju mediálnu konkurenciu a vystríhali firmy, aby bububu konšpiračným médiám nezadávali reklamu, lebo inak aj ich označia za extrémistov. Ach, cítite ten závan pravej nefalšovanej slobody?
Chlapcom zo SME a N pomáha samozrejme aj stredoškolský učiteľ Juraj Smatana, exemplárny prípad, ako tragicky môže skončiť mentálne menej obdarený jedinec s chronickou rusofóbiou, ak je dlhodobo neliečený.
No proste fanatickí liberáli, pravičiari a rusofóbovia – záruka objektivity. A tak sa nečudujme, že medzi údajnými konšpiračnými médiami sú vraj aj ľavicové Haló noviny či DAV DVA. To viete – nemilujú liberalizmus, upozorňujú na sociálnu nespravodlivosť a rešpektujú Rusko. Jasní extrémisti! Bacha na nich, deti hamburgerov!
4. TYPICKÝ MLADÝ EXTRÉMISTA POUŽÍVA BAKANÉ SLOVÁ AKO „FAŠISTICKÍ LIBERÁLI“ ČI „KISKOIDI“.
No katastrofa. Ak nie ste milovníkom Kisku či nefandíte liberálnym lynčom proti každému s iným názorom, tak ste extrémista!
Úlohou našej kapitalistickej mládeže, buditeľky rána, je predsa vzývať nášho milovaného súdruha prezidenta, skladať piesne o jeho bravúrnych pozemkových podvodoch, pochodovať s transparentmi jeho ľúbeznej ochkajúcej tváre a písať oslavné verše o jeho koze.
Ó, áno, všetko ostatné je extrémizmus!
5. TYPICKÝ MLADÝ EXTRÉMISTA MÁ KRITICKÉ MYSLENIE.
Napríklad kritizuje nedostatky liberálnej demokracie, odmieta ľudskoprávne pokrytectvo, hľadá alternatívy voči aktuálnemu systému či dokonca počúva hiphop. Uf, som si vydýchol. Všetky tieto body spĺňam, ale nepočúvam hiphop. Pani učiteľka v škole by ma možno nechala žiť.
Ja len pre upresnenie.
Ak ste podporovali masové vraždenie ľudí v Iraku zo strany USA, tak nie ste extrémista.
Ak vám nevadí, že demokraciu v Európe uniesli ľuďom finančné skupiny, čo si financujú média, mimovládky či politikov, tak nie ste extrémista.
Ak fandíte kapitalizmu, kvôli ktorému umierajú hladom milióny ľudí ročne, tak nie ste extrémista.
Podľa podpredsedníčky Progresívneho Slovenska si však na vás pani učiteľka musí dať pozor, ak náhodou máte výhrady voči liberalizmu. Lebo len vtedy ste extrémista. Bravó!
ZASE V ÉRE JEDNEJ PRAVDY
Preboha, však toto už hraničí s totalitným prenasledovaním! Vymývať deckám mozgy, že neexistujú alternatívy? Že migrácia je cool, kapitalizmus fér a Rusko je zlo?
A ak majú plné zuby liberálnej ideológie, tak poprieme pluralitu a slobodu a budeme prenasledovať všetky konkurenčné ideológie, vrátane socializmu, konzervativizmu, patriotizmu či anarchizmu, lebo ten jediný správny názor má faši…, pardon, liberalizmus?
Fakt sa vraciame do éry jednej pravdy? S totalitnými príručkami pre učiteľov?
PRACTE SA ZO ŠKÔL, FANATICI!
Priatelia, toto je čisté šialenstvo. Nerozumiem, ako môže ministerstvo zahraničných vecí financovať takéto obludné pamflety opozičných politikov.
Nerozumiem, ako môže niekto vytvárať dojem, že to, čo si väčšina Slovákov myslí o migrácii či Rusku, je extrémizmom.
Ale úplne najviac nerozumiem tomu, že mimovládky beztrestne vstupujú do škôl, zamorujú akademický priestor svojou liberálnou ideológiou a v mene boja proti extrémizmu likvidujú kritické myslenie a slobodu myslenia.
Povedzte mi, v čom sa to líši od totalitných zriadení?
Ľuboš Blaha
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis