Blaha: Voľby prezidenta ovplyvňuje izraelská agentúra “Shaviv Strategy and Campaigns”

Foto: TASR

V USA stále neutícha škandál okolo údajného ruského zasahovania do amerických prezidentských volieb v roku 2016, ktoré takmer dva roky vyšetruje špeciálny prokurátor Robert Mueller a jeho vyšetrovací tím. Problém, s ktorým sa pasujú Američania, nadobudol ešte obludnejšie rozmery na Slovensku. Dôvodom sú seriózne podozrenia z izraelského zasahovania do slovenských prezidentských volieb, ktoré zatiaľ nikto nevyšetruje, aj keď situácia je mimoriadne vážna.

Svedčia o tom zistenia, že volebnú kampaň kandidátky Zuzany Čaputovej manažuje zahraničný subjekt, ktorým je v tomto prípade izraelská lobistická skupina „Shaviv Strategy and Campaigns“. O tejto skutočnosti informoval poslanec slovenského parlamentu Ľuboš Blaha.
[plsc_youtube url=”https://youtu.be/madKCH4ZQCY” width=”700″ height=”400″ autoplay=”no” responsive=”yes”]

Reprezentantom izraelskej agentúry na Slovensku je istý Michal Repa, ktorý otvorene priznáva, že je hlavným strategickým mediálnym poradcom v kampani Zuzany Čaputovej. Zakladateľom a hlavným aktérom „Shaviv Strategy and Campaigns“ je izraelský občan Aron Shaviv, ktorý stál za zvolením aktuálneho izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, keď mu zabezpečil kolosálnu mediálnu kampaň. Netanjahu je známy svojimi krajne pravicovými a nacionalistickými postojmi.

Závažnejšie však je, že Aron Shaviv podľa všetkého stál aj za pokusom o štátny prevrat v Čiernej hore, kvôli čomu ho čiernohorské úrady stále evidujú a vyšetrujú ako podozrivú osobu. Aron Shaviv mal byť v spolupráci s agentom CIA (Assad) dokonca zapletený aj do pokusu o atentát na čiernohorského predsedu vlády, o čom informoval britský denník The Guardian. Agentúra Shaviv pomáhala v mediálnej kampani aj krajne pravicovej rakúskej Strane Slobodných (FPÖ).

V pozadí masívnej volebnej kampane donedávna ešte úplne neznámej Zuzany Čaputovej teda stojí rovnaká pochybná izraelská agentúra, aká prednedávnom pomáhala v komunálnych voľbách k zvoleniu terajšieho bratislavského primátora Valla a v Rakúsku pomáhala krajným nacionalistom. Shavivova agentúra má podľa poslanca Ľuboša Blahu veľmi zaujímavú históriu na Slovensku.

V minulosti intenzívne pomáhala v mediálnych kampaniach politikom z KDH. Aron Shaviv sa dokonca osobne stretol s Danielom Lipšicom, o čom sa Shaviv pochválil aj v izraelskej tlači. Zároveň sa však posťažoval, že na Slovensku má povesť izraelského agenta. Počas Radičovej vlády spolupracoval s ministerstvom dopravy, ktoré v tom čase viedol Ján Figeľ. Vďaka tomu dostával Shaviv lukratívne kšefty od KDH. Ak teda v minulosti profitoval Shaviv z kšeftov od KDH, v súčasnosti už dostáva kšefty od Progresívneho Slovenska, konštatoval poslanec Ľuboš Blaha.

Natíska sa teda logická otázka – ako je možné, že lokálna ultraliberálna aktivistka Zuzana Čaputová, ktorá parazitovala na dotáciách z Nadácie otvorenej spoločnosti (Open Society Foundations) a ktorú ešte pred troma mesiacmi na Slovensku nikto nepoznal, sa odrazu stala jednoznačnou favoritkou slovenských prezidentských volieb? Akú rolu zohrala rekordne drahá a mimoriadne profesionálna mediálna kampaň v réžii „Shaviv Strategy and Campaigns“? Aké je skutočné pozadie neuveriteľne toxického spojenia Zuzany Čaputovej s pochybným izraelským lobistom Aronom Shavivom?

Isté je, že pani Čaputová vďačí Aronovi Shavivovi za všetko. On ju vytvoril. A keď si predstavíme, že pani Čaputová by mohla byť prezidentkou Slovenskej republiky, pričom ju zastrešuje také indivíduum ako Aron Shaviv, ktorý zrejme bol pri štátnom prevrate v Čiernej hore, podporoval krajne pravicových nacionalistov v Izraeli a Rakúsku, a dnes podporuje slovenských liberálnych extrémistov, nemožno sa zbaviť pocitu, že ide o flagrantné ohrozenie národnej bezpečnosti Slovenskej republiky. Podľa názoru poslanca Ľuboša Blahu je to jasné bezpečnostné riziko pre Slovenskú republiku. “Za posledné dva týždne som prišiel s viacerými odhaleniami o Zuzane Čaputovej. Že ju platí Goldmanova nadácia. Potom, že finguje písanie kníh, aby dostávala peniaze od Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti. A najnovšie, že za jej mediálnou kampaňou stojí Aron Shaviv, ktorý je podozrivý zo štátneho prevratu a z pokusu o atentát v Čiernej hore. Vraj som antisemita, lebo tak Goldmanovci, Soros aj Shaviv sú židovského pôvodu. Ja by som si tak želal, aby išlo o Argentínčanov či Pakistancov, aby som o nich mohol hovoriť slobodne bez toho, aby ma niekto takto primitívne neobviňoval, ale čo narobím. Mne je fakt jedno, akí majú hoši pôvod – ale financujú Čaputovú a sú brutal kontroverzní. A ak by sa aj Čaputová stala prezidentkou, od prvého dňa bude čeliť podozreniam, že je bezpečnostnou hrozbou,” napísal na sociálnej sieti Blaha.

https://www.hlavnespravy.sk/volby-prezidenta-sr-zrejme-ovplyvnuje-izraelska-agentura-shaviv-strategy-campaigns-dockame-sa-zriadenia-vysetrovacej-komisie-ktora-presetri-izraelske-zasahovanie-volebneho-procesu-v-sr/1707591

https://www.facebook.com/2047997592105476/posts/2272181453020421/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply