Boj o hodnotový charakter Slovenska

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

Pred niekoľkými týždňami sme zažili pokus o odvolanie ministerky kultúry Ľubice Laššákovej. Dôvod? Dovolila si z verejných zdrojov nepodporiť také „neskutočne hodnotné kultúrne podujatie“ ako je Dúhový pride.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Paradoxne, LGBTI aktivisti sa prerátali, okrem ich petície totiž spontánne vznikla aj protipetícia na podporu ministerky, ktorá bola podstatne masívnejšia. Keď teda pochopili, že na Slovensku kvôli takýmto kauzám ministra nepovalia, nechali to tak. Slovensko je v Európe, dokonca v Európskej únii, a nie je teda imúnne voči vonkajším vplyvom. Pod obrovským tlakom Únie sme už v roku 2004 museli prijať takzvaný antidiskriminačný zákon, ktorý akúkoľvek diskrimináciu – okrem iného aj v oblasti sexuálnej orientácie, tvrdo sankcionuje. Napriek tomu nás v Bruseli hodnotia ako spoločnosť nedostatočne vyspelú, skryto homofóbnu.

Trend, ktorý možno v posledných dvadsiatich rokoch v Európe pozorovať, je viac ako nebezpečný. Pamätáme si, že Írsko, ktoré spolu s Poľskom označovali za dve najkatolíckejšie európske krajiny, malo ešte koncom deväťdesiatych rokov striktný zákaz potratov. Veľkú vnútropolitickú kauzu vtedy spôsobil pokus jednej pätnásťročnej dievčiny, ktorá po znásilnení otehotnela a chcela odletieť do Veľkej Británie s úmyslom ísť na potrat, v čom jej írske úrady všemožne zabraňovali. Medzitým sa z Írska stala krajne liberálna krajina, samozrejmosťou sú homosexuálne manželstvá, na čelných politických postoch vrátane toho premiérskeho sa striedajú ľudia z LGBTI komunity.

autor: Roman Michelko

[plsc_button url=“ http://bit.ly/kupit-online-zemavek-august-2019″ target=“_blank“ color=“green“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]KÚPIŤ ZEM&VEK AUGUST 2019[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár