VIDEO: Bojové vozidlá v predzáhradke

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Matúš Plecho

S Milanom Glasnákom ma spojila náhoda. Stretli sme sa na výstave veteránov. Keď ku mne pristúpil a predstavil sa ako kapitán, bolo mi jasné, že v sebe nosí čosi, načo je pyšný a tak sme si po krátkom rozhovore dohodli stretnutie, aby mi o svojej kapitánskej hodnosti a zberateľskej vášni porozprával viac.

Privítal nás u seba, odetý do uniformy. Predzáhradku u Milana neskrášľovali kvety ale staré armádne vozidlá a malá poľná kuchyňa. Ak ste čakali, že sme prišli do domu veterána, nie. Milan Glasnák je spoluzakladateľom ľahkej protitankovej brigády, ktorá nesie jeho meno. Je zberateľom zbraní, vojenskej techniky, vlastní tank a dokonca, konštruktérom replík, ktoré sa využívajú pri bojových ukážkach, v spolupráci s armádou SR a ostatnými klubmi vojenskej histórie, známe pod názvom Slovenské piesky alebo Tankové dni Laugarício, ktoré patria medzi najväčšie svojho druhu v Európe.

Brigáda kapitána Milana Glasnáka, vášnivého zberateľa armádnej techniky, bola tiež nominovaná na cenu pre vojenský čin roka za výchovu mládeže. Organizuje totiž brigády, tábory a akcie pre deti a mládež, kde sa oboznámia nielen s históriu, ale aj so životom v prírode a podmienkach, v akých žijú vojaci. Naučia sa ako zakladať oheň, starať sa o poľnú kuchyňu, základy varenia alebo postaviť si stan. Rozhovor si môžete prečítať v októbrovom čísle časopisu.

 

Autor: Veronika Faktorová

[sc name=“tlacidlo-podporit-text“

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár