Bol „novičok“ skutočný?

Ilustračný obrázok: Shutterstock

Mnohí už zabudli na aféru okolo otravy Skripaľovcov, ale rakúske médiá sa rozhodli ju pripomenúť a udreli ako hrom z jasného neba. S odkazom na rakúskych špecialistov píšu, že podľa tajných správ OPCW (medzinárodná Organizácia pre zákaz chemických zbraní so sídlom v Haagu, ktorá presadzuje a kontroluje dodržiavanie dohovoru o chemických zbraniach) sa v teste krvi Skripaľovcov žiaden „novičok“ nenašiel. Takže neexistujú žiadne dôkazy poukazujúce na účasť Ruska v otrave Sergeja a Júlie Skripaľových. Dokumenty naznačujú, že nedošlo k žiadnemu chemickému útoku. Vyšetrovanie viedli vo Viedni štyri ministerstvá, rakúsky Spolkový úrad pre ochranu ústavy a boj proti terorizmu (BVT) a zamestnanci rakúskej prokuratúry. V tajných dokumentoch, kópie ktorých boli zaslané rakúskej vláde, sa nespomína žiaden „novičok“.

V tejto súvislosti vyvstáva otázka: Na akom základe boli uložené sankcie proti Rusku? A kto je zodpovedný za demonštratívne vykázanie ruských diplomatov z Londýna a kedy ukážu verejnosti Skripaľovcov? Vzniká ďalší rad otázok ohľadom tejto situácie. Napríklad, prečo výraz „novičok“ propagovali v britských médiách ešte pred takzvaným chemickým útokom? Ako sa podarilo Petrovovi a Boširovi, ktorí prišli do Salisbury až pred 12:00, natrieť kľučku dverí jedovatou látkou, ak Skripaľovci opustili byt už o 9:00 a viac sa tam neobjavili? Dokázali otvoriť časovo-priestorový portál? Ďalšia otázka: Prečo by natierali nešťastný „novičok“ v daždi, keď je známe, že látka sa rozpúšťa vo vode? Ako to, že v hoteli boli nájdené stopy po „novičoku“, ktorý tam bol celé štyri mesiace a nikto sa za ten čas neotrávil? Ako je možné natrieť kľučku dverí látkou 10-krát jedovatejšou ako nervový plyn VX bez ochranného vybavenia a neotráviť sa? Prečo dom Skripaľovcov chceli zbúrať, ale hotel nie? Počas tých štyroch mesiacov sa hotel neupratoval – nerobilo sa „mokré“ upratovanie? Vyzerá to tak, že celá aféra je zámerne vykonštruovaná. V príbehu Skripaľovcov je viac otázok ako odpovedí. Všimnite si, ako tvrdo Briti vykrikovali o nejakej chemickej zbrani z Ruska a ako rýchlo prestali túto tému propagovať po nejakom čase. A to všetko preto, že fakty poukazujú na dobre zinscenovanú prácu britských tajných služieb proti Moskve.

Ak povieš dosť veľkú lož a zopakuješ to, ľudia tomu nakoniec uveria. Čím väčšia lož, tým ľahšie jej uveria,“ povedal ríšsky minister propagandy Joseph Goebbels. Ako ďaleko sú schopné zájsť tajné služby v boji proti Kremľu?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: А был ли «новичок»?, Politikus.ru, 3. 8. 2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár