Boris Kollár nazval Benčíka fašistom

· Čas čítania: 1 min.

Čoskoro sa dozvieme, či Igor Matovič zostaví vládnu štvorkoalíciu, alebo trojkoalíciu so Sme rodina a SaS, bez účasti strany Za ľudí. Za Kiskovu stranu sa do parlamentu prekrúžkoval aj Ján Benčík, pre niektorých „bojovník proti fašizmu a extrémizmu“, pre iných obyčajný udavač.

Líder aktuálne druhej najsilnejšej strany Boris Kollár sa o Benčíkovi v roku 2017 na Facebooku vyjadril takto: „Tento udavač ŠT Benčík sa pekne chytil do pasce! On je vlastne fašista! Farizej! Lajkuje a podporuje človeka, ktorý popiera holokaust, popiera genocídu, ktorú majú na svedomí banderovci! Zavraždili státisíce ľudí! A takéhoto človeka udavač Benčík podporuje a to len kvôli tomu lebo polial farbou sochu Biľaka! Pán udavač Benčík vráťte ocenenie Biela vrana! Nezaslúžite si ho, ste fašista a podporovateľ Banderovcov! Nemáte viac morálne právo mať toto ocenenie! A nakoniec dobrá správa pre vás, udávať môžete naďalej aj bez tohoto ocenenia.“ Pod „takýmto človekom“ myslel Kollár ničiteľa pomníkov Petra Kalmusa, ktorý okrem Biľakovho pamätníku poškodil aj pomník obetiam banderovcov, pričom tvrdil, že banderovci boli „chudáci, a nie zločinci“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár