Bratislavský Dúhový prajd za práva, ktoré neexistujú

· Čas čítania: 4 min.

Napriek tomu, že Ministerstvo kultúry sa tohto roku rozhodlo festivalu neudeliť podporu, podujatie sa podarilo zorganizovať a tak aj tohto roku upozorní, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu. Zdroj: SME
Aj s vybranou vzorkou „uvedomelých“ mladých ľudí, dobroprajných všetkým, ktorí nemajú ani šajn, na čom sa podieľajú.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Áno, sme si rovní, rovné. Ale len pred zákonom. Inak nie. Ľudia sa rodia slobodní v dôstojnosti a právach. Základné práva sú automatické, neodňateľné, neodcudziteľné a nezameniteľné. Ibaže manželstvo, tobôž registrované partnerstvo nie je základné ľudské právo.

SME: “Vytvorenie všeobecného právneho rámca, ktorý umožní uplatniť „základné práva“ aj ľuďom a osobám tvoriacim rozmanité typy rodín, by nemalo závisieť od osobného názoru, presvedčenia, liberálneho či konzervatívneho zmýšľania politika, ktorý má oprávnenie navrhovať a prijímať zákony,” prízvukoval Macko.

Takisto ich vyzývajú, aby pre páry rovnakého pohlavia zákonom ustanovili podmienky na štátom uznané uzavretie ich rodinného spolužitia a formu obradu pred orgánom štátu, ktorým ho štát akceptuje.

Prostredníctvom  denníka SME (pribudne Pravda a denník N) vás (nás) ohlupujú a „spracúvajú“ ich opakovanými tvrdeniami, že ide o ich „základné ľudské právo“, čo je opakovaná lož. V opore o nič.

K výrazu v prvej vete: „by nemalo závisieť“. Preklad: Chcú pre seba rámec novej menšiny, rozumej, sexuálnej menšiny, ktorá kvôli svojmu charakteru (nerovnorodosť heterogenita) nemôže byť definovaná ako menšina, ktorá je rovnorodá, homogénna. Pojem sexuálna menšina neexistuje.

K výrazu „základné práva aj ľuďom tvoriacim rozmanité typy rodín“:
1. Rodina je odvodená od významu a konotácií slova rodiť, zakladať, udržiavať a rozvíjať rod;
2. Rodinu zakladá manželstvo muža a ženy, definované ústavou a zákonom o rodine.

Účelom požiadaviek na zavedenie „rozmanitých typov rodín“ je oslabiť a zlikvidovať reálnu tradičnú rodinu a nahradiť ju voľnými spolkami, združeniami, hoc koho s hoc kým.

Rod a rodinu zakladal a zakladá muž, otec v manželskom zväzku so ženou, matkou ich detí, ako koreň rodostromu jeho rodiny, s genealógiou (históriou rodu) po meči alebo praslici (prastarí, starí rodičia, ich deti, vnúčatá, v druhom príbuzenstvo z otcovej, matkinej strany…).

Pojem základné práva rozmanitých typov rodín neexistuje. Rozmanité typy rodín nie sú základné ľudské právo. Takým je len právo na súkromie.

Svojimi požiadavkami sa domáhajú vážneho zásahu do občianskeho a dedičského práva, ktoré by na ich obraz od základu prevrátilo naruby súčasne platný zákon.

Pre ich typ „rodiny“ vo veciach ich záujmu majú otvorenú cestu k notárovi a mimomanželskej zmluve, upravujúcej ich vzájomné vzťahy, práva a povinnosti na pozadí inštitútu spoločná domácnosť. Ten je možné otvoriť a upraviť pre všetky typy „spoločných domácností“, nielen dúhových.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


O adopciách rozhodujú súdy v najlepšom záujme dieťaťa v opore o zákon o rodine a medzinárodné dohovory o ochrane práv detí, ktoré Slovenská republika ratifikovala a sú pre Slovensko záväzné.

Poznámka k sérii článkov, propagujúcich agendu legalizácie pedofílie akoby tiež „základného ľudského práva“, v súvislosti s reakciami a možnou väzbou na dúhový prajd, sa pedofilne aktivistický denník SME ex post už radšej nevyjadruje. Jeho reakciou je mlčanie. A propagácia dúhového prajdu, akože inak, proti pochodu za tradičnú rodinu, Hrdí na rodinu.

Podľa Medzinárodnej klasifikácie chorôb (MKCH 10) patrí pedofília pod poruchy voľby sexuálneho objektu. Jej medicínsky názov je parafília. Má takmer vždy (!) aj sexuálny podtext, nech je akokoľvek ospravedlňovaná, vysvetľovaná a obhajovaná.

Deviaty ročník festivalu Dúhový PRIDE Bratislava sa s podporou Slovenskej sporiteľne a iných aj zahraničných donorov a pozvaných prajdových turistov, uskutoční v sobotu 20. júla. Paralelne s ním aj pochod Hrdí na rodinu. Tradičnú rodinu. Na vlastné náklady. Denník SME píše a šíri hoaxy.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Zdroj: http://www.blogovisko.sk/bratislavsky-duhovy-prajd-2019.html

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár