Britská kráľovná už možno ostane navždy izolovaná

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Shutterstock

Deväťdesiatštyri ročná britská panovníčka Alžbeta II. sa ku svojím panovníckym povinnostiam v plnom rozsahu pravdepodobne nikdy nevráti. Obavy z jej možnej nákazy koronavírusom ju môžu navždy uväzniť v izolácii vo vidieckom sídle britskej monarchie na hrade Windsor.
„Je to veľmi smutné, ale nevidím reálne, že by sa kráľovná vrátila ku svojej obvyklej práci. Vírus spôsobujúci Covid-19 tu s nami bude celé mesiace, možno roky. Začať sa pravidelne stretávať s ľuďmi by bolo pre kráľovnú príliš riskantné,“ povedal novinám The Sun kráľovnin životopisec Andrew Morron.
Zatiaľ Buckinghamský palác zrušil všetky oficiálne akcie kráľovnej Alžbety II. a jej 99 ročného manžela princa Phillipa do jesene. Môže sa však obracať k národu prostredníctvom televíznych prenosov a nahraných videí.
To, že je kráľovná izolovaná na hrade Windsor, však neznamená, že by sa o dianie vo svojej krajine nezaujímala. Podľa hovorcu Buckinghamského paláca je v pravidelnom telefonickom kontakte s premiérom Borisom Johnsonom a konzultuje s ním krokmi vlády.
Zdroj: Britská královna už se ke svým povinnostem možná nikdy nevrátí, Novinky.cz, 11. 5. 2020

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár