Britská vláda opäť dodáva zbrane so slzným plynom do USA

zdroj : AFP © NATHAN HOWARD

Protesty v USA stále pokračujú. Na obidvoch stranách dochádza stále k násiliu. Policajti tiež používajú slzný plyn a gumové guľky, z ktorých niektoré môžu pochádzať zo Spojeného kráľovstva. Po internom preskúmaní vláda Spojeného kráľovstva vydala rozhodnutie o opätovnom vývoze zbraní so slzným plynom a gumových guličiek do Spojených štátov. Podľa správy britského denníka The Independent Veľká Británia predtým pozastavila vydávanie nových licencií na vývoz zbraní do Spojených štátov na mesiac, počas vrcholenia demonštrácií Black Lives Matter. Rozhodnutie bolo ovplyvnené mediálnymi správami o policajnej brutalite voči demonštrantom. Pritom o brutalite demonštrantov sa už informovalo menej.

Rozhodnutie vyvolalo kritiku zo strany rôznych mimovládnych aktivistov. Andrew Smith z Kampane proti obchodu so zbraňami vyhlásil: “V posledných mesiacoch sme videli, ako americké policajné sily používajú brutálne a často nevyvážené násilie proti demonštrantom. Tvrdenie britskej vlády, že nejde o represie, je šokujúce. Je to tiež obrovská nerešpektovanie práv tých, ktorí boli napadnutí slzným plynom, gumovými guľkami a inými zbraňami. Tieto zbrane môžu byť smrtiace a nemali by sa od začiatku predávať, najmä silám, ktoré majú dlhú a hanebnú históriu rasizmu a násilia.”

The Independent cituje Olivera Feeley-Spraguea, riaditeľa britského vojenského, bezpečnostného a policajného programu Amnesty International: “Boli sme svedkami toho, že tieto dočasné „pozastavenia “a „kontroly“ prebiehajú za zatvorenými dverami – a zdá sa, že vždy končia úplným obnovením predaja zbraní.”

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Trotz Bedenken der UN: Britische Regierung liefert wieder Tränengaswaffen an USA , rt.com, 1.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply