Britský lekár: Vo Veľkej Británii sa podivne vykazujú úmrtia na Covid-19. Oficálne sa nikto neuzdravil

· Čas čítania: 2 min.
zdroj : Reuters © SIMON DAWSON

Britský lekár a publicista Malcolm Kendrick tvrdí, že metódy počítania úmrtí na koronavírus vo Veľkej Británii pripomínajú stále viac skôr majstrovské preteky ako objektívne znázornenie reality. S takýmto prístupom sa tam nedostávajú ani o krok bližšie k skutočnej úmrtnosti na koronavírus v krajine. Prinajmenšom v Spojenom kráľovstve sa pripisuje smrť na Cpvid-19 komukoľvek, kto bol pozitívny na koronavírus a neskôr zomrel – na akékoľvek ochorenie. Bez ohľadu na to, kedy zomrel.

To znamená, že napríklad niekto, kto mal v marci pozitívny koronavírusový test bez akýchkoľvek príznakov choroby COVID-19 a potom zomrel v júli, bude vedený v oficiálnych štatistikách ako úmrtie súvisiace s COVID-19. Aj keby bol v skutočnosti zrazený autobusom.

Ešte zvláštnejšia je skutočnosť, že neexistuje časový limit. Takže môžete prakticky byť pozitívne testovaný v marci 2020, potom zomrieť v marci 2040 a stále budete registrovaný ako koronavírusový prípad. Toto sa asi nestane, ale teoreticky je to stále možné.

Napríklad Spojené kráľovstvo neposkytuje údaje o tom, koľko ľudí sa už zotavilo z COVID-19. Takmer vo všetkých krajinách sa uvádza celkový počet potvrdených prípadov, celkový počet úmrtí, počet aktívnych prípadov a počet ľudí, ktorí sa zotavili z choroby.

Napríklad v Spojených štátoch sa doteraz vyskytli takmer štyri milióny pozitívnych testov, s vyše 140 000 (tiež všelijako podozrivo) vykázanými mŕtvymi a viac ako jeden milión sa oficiálne uzdravil. Na druhej strane v Spojenom kráľovstve bolo zaznamenaných takmer 300 000 pozitívnych prípadov, 45 000 úmrtí – ale nedošlo k žiadnemu registrovanému uzdraveniu.

Stručne povedané, nikto vo Veľkej Británii sa nemôže zotaviť z COVID-19. Prečo by to chcel niekto urobiť? Spojené kráľovstvo je hodnotené dosť pochmúrne v medzinárodných porovnávacích tabuľkách. Prečo by mali ešte úmyselne nadhodnocovať svoje čísla? Počet úmrtí na COVID-19 však nie je nadsadený len v Spojenom kráľovstve:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroj : Immer mehr Anzeichen für überhöhte COVID-19-Todesraten – werden wir eingeschüchtert?, rt.com, 24.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár