Britský minister informuje o zákaze vstupu bez očkovacieho preukazu

· Čas čítania: 2 min.
Foto: thehansindia.com

Nový britský „vakcinačný“ minister Nadhim Zahawi (ناظم الزهاوي) irackého pôvodu vyhlásil, že hoci očkovanie proti koronavírusu nie je povinné, Britom môže byť zakázané ísť napr. do kina, alebo cestovať lietadlom, pokiaľ poskytovatelia služieb budú chcieť dôkaz o očkovaní.

Zahawi povedal, že z troch vakcín, ktoré sa v súčasnosti vyvíjajú vo Veľkej Británii (Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech a Moderna), je Pfizer najďalej a pravdepodobne sa dostane na trh najskôr. Môže mať Zahawi rovnaké prepojenie na korporáciu ako náš „celebritný infektológ“, prípadne bývalá slovenská ministerka zdravotníctva, ktorá „odviedla dobrú robotu“?

Pre BBC Radio 4 Zahawi uviedol, že očkovanie bude dobrovoľné, ale zároveň si firmy budú môcť žiadať tzv. imunitné pasy ako austrálsky Qantas. Európski byrokrati chystali imunitné pasy už dávno a dnes sa im s koronavírusom otvára okno príležitosti. Poukazovaním na „strašiaka“ môžu tromf vytiahnuť a opäť ukrojiť zo slobody ľudí.

Keď sa moderátorka Sarah Montague spýtala, či si môžu pýtať doklad aj futbalové štadióny, túto možnosť nepoprel. Nevylúčil ani možnosť, že pre monitoring bude použitý telefón, alebo mobilná aplikácia. Minister pre očkovanie Zahawi takisto operuje s termínom „priepustka na slobodu“, čím logicky narábajú aj naši predstavitelia, ktorí nie sú schopní samostatných krokov. Zároveň vedia, že nátlak nefunguje, preto vždy nastavia podmienky tak, aby bolo výhodné skloniť hlavu a poslúchať.

Bývalá europoslankyňa Claire Fox za stranu Brexit, dnes členka Snemovne lordov, reagovala na Zahawiho vyjadrenia: „Keď nás Boris (Johnson) ubezpečil, že nikto nebude donútený sa očkovať, zabudol dodať: ale ak tak neurobíte, prestanete byť súčasťou spoločnosti“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Parliamentary Under Secretary of State (Minister for COVID Vaccine Deployment); gov.uk, 28.11.2020

(2) Everything we know about three coronavirus vaccines and when they will be available in the UK; autor: Fionnula Hainey; Manchester Evening News, 23.11.2020

(3) Test and Trace working on ‘immunity passports’; autor: Tom Whipple; The Times, 30.11.2020

(4) When Boris assured us that no-one would be forced to vaccinate, he forgot to add, „but if you don’t, you will be effectively prevented from being part of…; autor: Claire Fox; Twitter, 30.11.2020

(5) Covid immunity passports are being looked at but vaccines ‚will not be compulsory‘; autor: Daniel Smith; Surrey Live, 30.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár