Brunei zaviedol trest smrti za homosexualitu

Tagged With: , , , , Add Comment

Bruneiský sultán Hassanal Bolkiah zviedol trest smrti za neveru a inú sexuálnu orientáciu. Týmto krokom si sultán chce medzi konzervatívnymi Brunejčanmi upevniť pozíciu pravého islamského vodcu. „Chcem vidieť, ako sa posilňuje islamské učenie v krajine,“ vyjadril sa vo svojom prejave. Homosexualita bola v krajine trestná už predtým, ale hrozilo za ňu „len“ 10 rokov väzenia. Trest smrti hrozí v krajine aj za hanobenie proroka Mohameda. Medzi trestné činy patrí aj „nevhodné“ obliekanie a iné prečiny voči islamským predpisom.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


I keď ide o extrémny príklad, ukazuje hlbokú priepasť medzi svetom bezbrehej neoliberálnej tolerancie voči sexuálnym úchylkám a svetom islamského fundamentalizmu. Pritom tí istí neoliberáli podporujú masové prisťahovalectvo ľudí aj z takéhoto fanaticky moslimského sveta. A pre homosexuálov požadujú nadštandardné práva namiesto toho, aby riešili, že v niektorých krajinách ich ešte stále popravujú.

Zdroje: Denník Dnes, Civicus.org

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis