Brutálny režim cenzúry v EÚ: YouTube prijíma pravidlá WHO týkajúce sa „dezinformácií“

Foto: Rappler.com

Nasleduje nesvätá trojica vysoko incestných príbehov, ktoré som jednotlivo prebral inde a ktoré sa tu pokúsim stručne syntetizovať:

1) Stredoveký režim cenzúry EÚ nadobudne plnú účinnosť

2) Elon Musk sa poskladá ako záhradná stolička do režimu cenzúry EÚ

3) YouTube prijíma režim cenzúry WHO pre „dezinformácie v oblasti medicíny“.

 K prvému bodu, Via Reuters :

Viac ako tucet najväčších svetových technologických spoločností čelí bezprecedentnej právnej kontrole, pretože rozsiahly zákon Európskej únie o digitálnych službách (DSA) zavádza nové pravidlá týkajúce sa moderovania obsahu, súkromia používateľov a transparentnosti.

Od piatku bude množstvo internetových gigantov  – vrátane platforiem Facebook a Instagram Meta (META.O), online App Store spoločnosti Apple a niekoľkých služieb Google (GOOGL.O) –  čeliť novým povinnostiam v EÚ, vrátane predchádzania šírenia škodlivého obsahu, zákazu alebo obmedzenia určitých praktík zacielenia na používateľov a zdieľania niektorých interných údajov s regulačnými orgánmi a pridruženými výskumníkmi…

EÚ je vnímaná ako globálny líder v oblasti regulácie technológií, pričom sa pripravujú rozsiahlejšie právne predpisy – ako napríklad zákon o digitálnych trhoch a zákon o umelej inteligencii. Úspech bloku pri implementácii takýchto zákonov ovplyvní zavedenie podobných pravidiel na celom svete.

„Moderovanie obsahu“ = cenzúra

„Technická regulácia“ = cenzúra

„Zabránenie šíreniu škodlivého obsahu“ = cenzúra

Tieto eufemizmy sú mimo kontroly. Prinajmenšom totalitári 20.stor. mali tú česť vychvaľovať svoju totalitu za to, čím bola, namiesto toho, aby sa skrývali za technokratický, pseudohumanitárny žargón.

Totálna regulácia online priestoru

Cez Cyber ​​Risk GmbH:

Zákon o digitálnych službách je najdôležitejším a najambicióznejším predpisom na svete v oblasti ochrany digitálneho priestoru pred šírením nelegálneho obsahu a ochrany základných práv používateľov.

Na svete neexistuje žiadny iný legislatívny akt s takouto úrovňou ambícií regulovať sociálne médiá, online trhy, veľmi veľké online platformy (VLOP) a veľmi veľké online vyhľadávače (VLOSE). Pravidlá sú navrhnuté asymetricky: Väčšie sprostredkovateľské služby s významným spoločenským dopadom (VLOP a VLOSE) podliehajú prísnejším pravidlám.

Po zákone o digitálnych službách budú musieť byť platformy nielen transparentnejšie, ale budú sa tiež zodpovedať za svoju úlohu pri šírení tzv.  nezákonného a škodlivého obsahu

 Dôslednejšie moderovanie obsahu – vraj menej dezinformácií:

  • platformy a vyhľadávače musia prijať opatrenia na riešenie rizík spojených so šírením nezákonného obsahu online a s negatívnymi účinkami na slobodu prejavu a informácií;
  • platformy musia mať jasné zmluvné podmienky a musia ich dôsledne a nesvojvoľne presadzovať;
  • platformy musia mať mechanizmus, aby používatelia mohli označovať nezákonný obsah a rýchlo konať na základe upozornení;
  • Platformy musia analyzovať svoje špecifické riziká a zaviesť opatrenia na ich zmiernenie – napríklad na riešenie šírenia dezinformácií a neautentického využívania ich služieb.

K druhému bodu prostredníctvom Associated Press:

Európsky komisár Thierry Breton uviedol, že si všimol silný záväzok spoločnosti Twitter dodržiavať“ zákon o digitálnych službách, čím sa zavádzajú nové štandardy, ktoré musia všetky najväčšie svetové online platformy dodržiavať…

Breton, ktorý dohliada na digitálnu politiku, sa stretáva aj s ďalšími technologickými šéfmi v Kalifornii. Je to hlavný človek EÚ, ktorý sa snaží pripraviť Big Tech na nové pravidlá, ktoré prinútia spoločnosti zakročiť proti nenávistným prejavom, dezinformáciám a inému škodlivému a nezákonnému materiálu na ich stránkach. Zákon nadobúda účinnosť 25. augusta pre najväčšie platformy.“

Toľko k Muskovmu vyhlásenému záväzku k „slobode prejavu“.

Na cenzúru bude stačiť už len „náchylnosť“ na dezinformácie

K tretiemu bodu cez Reclaim the Net:

YouTube, titan online video obsahu, rozšíril svoju politiku týkajúcu sa dezinformácií o Covide, aby pokryla všetky formy lekárskych dezinformácií.

YouTube tiež deklaroval svoj plán odstrániť videá propagujúce „liečbu rakoviny, ktorá sa ukázala ako škodlivá alebo neúčinná“, čím účinne znemožňuje tvorcom obsahu podporovať prírodné lieky.

Platforma sa zaväzuje implementovať svoje politiky týkajúce sa dezinformácií v oblasti medicíny, keď téma vykazuje vysoké riziká pre verejné zdravie, je údajne náchylná na dezinformácie a keď sú oficiálne pokyny zdravotníckych úradov prístupné verejnosti.

Cez YouTube:

Vzhľadom na to, že lekárske informácie – a dezinformácie – sa neustále vyvíjajú, YouTube potrebuje politický rámec, ktorý sa udrží v dlhodobom horizonte a zachová dôležitú rovnováhu odstraňovania mimoriadne škodlivého obsahu a zároveň zabezpečí priestor na diskusiu a komentovanie.

Integrovaná kolónia otrokov nadnárodnej technokracie

V budúcnosti YouTube zjednoduší desiatky našich existujúcich lekárskych dezinformačných pokynov tak, aby spadali do troch kategórií – Prevencia, Liečba a Popieranie. Tieto zásady sa budú vzťahovať na špecifické zdravotné stavy, liečby a látky, ktorých obsah je v rozpore s miestnymi zdravotníckymi orgánmi alebo Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) …

Odstránime obsah, ktorý je v rozpore s pokynmi zdravotníckych úradov o liečbe špecifických zdravotných stavov vrátane propagácie špecifických škodlivých látok alebo praktík…

Pod pojmom „škodlivé látky“ YouTube pravdepodobne myslí, že bude cenzurovať obsah týkajúci sa skutočne bezpečných a účinných liekov, ako je ivermektín, kedysi všeobecne démonizovaný v médiách a teraz naraz už uznaný americkou FDA (pravdepodobne pod hrozbou právnych následkov) ako liek na COVID-19.

O štátoch spadajúcich pod jurisdikciu EÚ už nemožno racionálne povedať, že sú „slobodné“ v takom rozsahu, v akom vôbec začínali…

Teraz sú súčasťou úplne integrovanej kolónie otrokov nadnárodnej technokracie, na čele ktorej stojí Svetové ekonomické fórum a podobné organizácie mimo dosahu akejkoľvek demokratickej kontroly.

Národné vlády v rámci EÚ sú podľa slov Klausa Schwaba „preniknuté“ so silným podtónom znásilnenia. To je to, čo je toto – znásilňovanie bývalých suverénnych národov hospodárskou a politickou zbraňou.

AUTOR: Ben Bartee: autor knihy  Broken English Teacher: Notes From Exile, nezávislý americký novinár so sídlom v Bangkoku s opačnými palcami. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje: 
(1) Pôvodný zdroj: Armageddon Prose / Global Research,
(2) Zhorší sa to: Zaberá brutálny režim cenzúry v EÚ. YouTube prijíma pravidlá WHO týkajúce sa „dezinformácií“, SKsprávy.sk, 31.08.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply