Budapešť privádza Berlín a Brusel do zúrivosti i do zúfalstva

Foto: Archív

Keď nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok otvorene pripustila, že Európska rada sa tento týždeň zrejme nedohodne na nových pravidlách spoločnej azylovej a migračnej politiky, mala na to pádne dôvody. Pre istotu sa o nich ani bližšie nevyjadrovala. Musela by totiž pripustiť, že vzdorovité Maďarsko opäť ukázalo ostatným členským štátom EÚ, ako si národný štát môže brániť vlastné záujmy pred bruselským centralizmom v otázke nezvanej migrácie.

Bude to protiústavné a tým protizákonné

Informácia z portálu www.seznamspravy.cz vychádza zo správy tlačovej kancelárie ČTK: “Německá kancléřka Angela Merkelová v úterý připustila, že se na nadcházejícím summitu o migraci nepodaří dospět k celoevropskému řešení. Sama ale bude pokračovat v úsilí o dvoustranné dohody s jednotlivými státy.

Všimnime si absenciu modalít ako “možno”, “pravdepodobne”, “asi”, “zdá sa”, atď. Aj bašta oficiálnej mienkotvornosti New York Times to podáva ako hotovú vec: “German Chancellor Angela Merkel said on Tuesday that an EU-wide solution for the migration issue would not be reached at a summit of the bloc’s leaders later this week“.

Správa z portálu www.seznamspravy.cz pokračuje takto: „Do pátku nedospějeme k řešení celého azylového balíku, tedy pro všech sedm směrnic,” řekla v úterý Merkelová. Německá kancléřka dodala, že bude třeba dál pracovat na dvou směrnicích. … Dva návrhy směrnic, nad nimiž nepanuje shoda, se podle ní týkají azylového řízení a takzvaného Dublinu IV, tedy reformy azylových pravidel EU.”

Zastavme sa na moment nad pojmami, v akých eurokrati uvažujú. Podľa všetkého komisári v Bruseli sa chystajú súborom siedmych smerníc odobrať zvrchovaným národným štátom ich neodcudziteľné právo rozhodovať, komu udelia na svojom území azyl a komu dovolia, aby sa prisťahoval.

Zmieňovaný summit prebehne v Bruseli v dňoch 28. a 29. júna. Pôjde o zasadanie Európskej rady, jednej z vrcholných inštitúcií EÚ, nakoľko ju tvoria najvyšší držitelia výkonnej moci, t.j. predsedovia vlád alebo prezidenti. Hoci sa nedá spoľahlivo predpovedať, koľko krajín sa pokúsi zablokovať presadenie pripravovaného diktátu, jedna vec je istá. Bude medzi nimi Maďarsko, ktoré sa na obranu pred migračnou inváziou pripravuje na ústavnoprávnej úrovni.

Parlament v Budapešti schválil 20. júna “návrh balíka zákonov na potlačenie migrácie. Na základe balíka označovaného ako “Zastavme Sorosa” bude možné napomáhanie a podporu ilegálneho prisťahovalectva trestne stíhať“, informovali tlačové agentúry na základe správy maďarskej MTI.

Vysvetlili tiež stručne, aký bič Budapešť vyťahuje na mimovládky, čo organizujú prepravu votrelcov: “Na základe nového ustanovenia trestného zákonníka bude možné trestať napomáhanie protizákonnému prisťahovalectvu, teda organizovanie pomoci migrantom, ktorí nie sú prenasledovaní, alebo prichádzajú cez krajiny, v ktorých im už nehrozí prenasledovanie. V prípade ak niekto finančne podporuje uvedenú trestnú činnosť, prípadne takúto činnosť pravidelne organizuje, hrozí mu podľa nových právnych noriem odňatie slobody do výšky jedného roka.“.

Poslanci maďarského parlamentu podráždili globalistické mocenské štruktúry aj tým, že v rovnaký deň schválili, ako píše TASR, “novelu ústavy, v ktorej sa uvádza, že zásadnou úlohou štátu je ochrana ústavnej identity a kresťanskej kultúry a že do Maďarska je zakázané usídliť cudzie obyvateľstvo.”

Nová úprava vstúpi do platnosti 15. októbra. Ako približuje TASR: “Ústava bola ďalej doplnená o spresnenie v prípadoch uplatnenia spoločných právomocí štátu a Európskej únie. Podľa MTI novinkou je, že uplatňovanie spoločných právomocí musí byť v súlade so základnými právami a slobodami uvedených v ústave. Tieto právomoci nesmú obmedzovať uznesenia týkajúce sa územnej celistvosti, obyvateľstva, formy štátu a štátneho zriadenia. V texte ústavy sa uvádza, že nie je možné usídliť do Maďarska cudzie obyvateľstvo. Základný zákon ďalej spresňuje okruh ľudí, ktorí majú nárok v Maďarsku získať azyl a upozorňuje, že na štatút utečenca nemajú nárok cudzinci, ktorí prišli cez krajiny, kde neboli vystavení prenasledovaniu, prípadne hrozbe prenasledovania.

Odobrenie týchto ústavných dodatkov si vyžadovalo v 199-člennom parlamente (Országgyűlés) dvojtretinovú väčšinu. Za “Ígen” (“Áno”) sa vyslovilo 159 z prítomných zákonodarcov.

Berlín, Brusel a Štrasburg zlostne syčia

Pohlavári eurokracie penia od zlosti a tlačia na všemožné mocenské páky, aby zastrašili odbojné Maďarsko a zahnali ho do izolácie.

Výbor Európskeho parlamentu pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné záležitosti schválil osobitnú správu, podľa ktorej, ako uvádza TASR “jestvuje v krajine jednoznačné nebezpečenstvo vážneho porušenia základných európskych hodnôt, preto je opodstatnené otvoriť proti Maďarsku konanie podľa článku č. 7 Zmluvy o EÚ pre vážne porušenie princípov právneho štátu.

Ku cti tlačovej kancelárie TASR slúži skutočnosť, že poskytla verejnosti poznatok od maďarských kolegov z MTI o tom, že predseda vlády Viktor Orbán “v reakcii na pondelňajšie schválenie správy, ktorú spracovala holandská poslankyňa EP zo skupiny Zelených Judith Sargentiniová, ďalej konštatoval, že Sargentiniová je “človekom” amerického finančníka Georgea Sorosa, preto dokument považuje za Sorosovu správu.

Európsky parlament okrem toho vyzval Európsku Radu, aby stanovila“či jestvuje výrazné riziko narušenia európskych hodnôt v Maďarsku.” Dodajme, že Rada Európy skĺzla postupom času na výrazne protiruské pozície a zapojila sa do studenej vojny proti Moskve. Tento slniečkársky medzivládny orgán pozastavil pred štyrmi rokmi Rusku hlasovacie právo za pripojenie Krymu k Ruskej federácii.

Medzi funkcie Rady Európy patrí podľa Wikipédie: “Řešení problémů evropské společnosti jako je diskriminace menšin, xenofobie, nesnášenlivost, klonování lidí, AIDS, drogy, organizovaný zločin, ochrana životního prostředí aj.” Tri z týchto úloh (tučne zvýraznené) naznačujú, že toto internacionalistické zoskupenie 47 krajín, ktoré je staršie ako Európska únia a pretláčanie globalizačných téz predstavuje jeho hlavné poslanie, sa propagandisticky zahryzne do Maďarska, aby ho kmásalo, ako sa len bude dať.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply