Bude sa prehodnocovať privatizácia?

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Chcú prehodnotiť privatizáciu. Bola jednou z najväčších krívd na občanoch SR po 2. svetovej vojne, myslí si šéf KSS

Nedávno Slovensko obletela informácia, že Generálna prokuratúra (GP) zastavila obvinenie dvoch štátnym manažérov v súvislosti s údajnou štátnou stratou 217 miliónov eur, ktorej sa mali dopustiť pri predaji strategických Slovenských elektrární. Správa nenechala chladných ani komunistov.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Podľa predsedu Komunistickej strany Slovenska (KSS) to bol predčasný krok. „Malo sa šetriť a získať a predložiť fakty či dôkazy, že sa nekonalo protizákonne a hlavne, že sa nekonalo proti záujmom občanov Slovenska a krajiny ako celku,“ povedal Jozef Hrdlička aj s tvrdým odkazom pre osobu, ktorá takéto obvinenie zastavila. Podľa informácií portálu Aktuality.sk tak mal urobiť vtedajší námestník GP Peter Šufliarsky. Odôvodnil to tým, že manažéri nemohli konať proti záujmom štátu, pretože konali na pokyn hlavného akcionára, ministerstva hospodárstva a vlády SR, ktoré záujmy štátu obhajujú, spravujú a vykonávajú. Prípad vrátil vyšetrovateľom s pokynom, aby postupovali ďalej a rozhodli. „Ak niekto zrušil obvinenie v prípade akejkoľek privatizácie, nemá záujem na objasnení akýchkoľvek krokov z daného obdobia. Alebo plní vôľu niekoho, kto takýto záujem tiež nemá. Dúfajú, že všetko vyrieši čas a na všetko za zabudne. V tomto prípade však dúfajú márne,“ hovorí Hrdlička.

Privatizáciu ako celok komunisti vnímajú „ako cielený krok na odobratie majetku občanom /štátu/ a jeho odovzdanie do vlastníctva jednotlivcov a skupín“. Predsedovi KSS sa nepáči ani spôsob, ako sa to udialo. „Vo väčšine prípadov podvodne, špekulatívne, vybraným jednotlivcom a skupinám. Ľuďom blízkym, za rôzne finančné či kapitalové výhody /za úplatky/ pre tých, čo privatizáciu riadili. Teda podvodom, otvorene povedané ako krok vlastizrady,“ doplnil tvrdo Hrdlička a nezabudol ani na snahu jeho strany pozrieť sa privatizácii, ako sa ľudovo hovorí, „na zúbky“. „Pripomíname, že my máme v programe strany bod ´prehodnotenie privatizácie´ a v prípade podielu na moci by sme takýto krok presadzovali,“ povedal s vierou, že sa tak raz stane. „Či už bude pri moci aj KSS, alebo to budú iné strany, alebo iné pokrokové sily, ktoré sa nezmieria s nespravodlivosťou privatizácie.“

Vysporiadanie sa s touto už pomaly dejinnou epochou privatizácií je podľa absolventa filozofie a histórie, ktorý stojí na čele KSS, veľmi dôležité – aj vzhľadom k mozoľom na rukách otcov a starých otcov, ktorí podniky budovali pre štát. „Podľa nás, a verím, že aj podľa názoru väčšiny normálnych ľudí, privatizácia bola jedna z najväčších krívd na občanoch SR po 2. svetovej vojne. Krivda na generáciach našich otcov a dedov, ale aj voči tejto a budúcim generáciám, ktorí dnes pracujú a budú pracovať na zisky nadnárodných i národných oligarchov a nie vo svoj prospech,“ uzavrel 42-ročný rodák zo Žiliny, ktorý je na čele KSS od roku 2006.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Skupina popredných československých politických predstaviteľov po dôkladnej príprave spolu so zahraničím a domácimi skupinami, zrealizovali prevrat v našej krajine. Znefunkčnil náš právny systém, v ktorom sa umožnilo sudcom a prokurátorom beztrestne predávať svoje rozhodnutia. Vytvorili dva režimy práce našej justície.
    Jeden je pre bežných občanov a druhý (korupčný) pre ústavných činiteľov, bohatých zlodejov a ich prisluhovačov. Všetky ústavné orgány vrátane parlamentu chránia korupčný režim. Začal sa rozkrádať štátny – spoločný majetok, pretože skorumpovaný právny systém to umožňoval a tak sa stal “zlatou baňou” pre tých, čo zinscenovali prevrat, pre ústavných činiteľov, pre bohatých zlodejov a pre našu justíciu. Spoločný majetok sa rozkrádal cez privatizáciu, cez tunelovanie investičných fondov, cez tunelovanie sprivatizovaných podnikov, cez tunelovanie štátnych podnikov, cez štátne zákazky a podobne. Takto nám sa zrodili noví veľkokapitalisti a nové finančné skupiny.

Pridaj komentár