Bugár o Lex Haščák: Ten zákon je veľmi zlý

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

V relácii TV JOJ Na Hrane sa proti sebe postavil predseda strany MOST-HÍD Béla Bugár a predseda SPOLU Miroslav Beblavý. Okrem iného sa bavili aj o návrhu zákona s pracovným názvom Lex Haščák, ktorým chce Prosgresívne Slovensko/Spolu zabrániť krížovému vlastníctvu v zdravotníctve či médiách.

Podľa Bélu Bugára by MOST-HÍD tento zákon nepodporil. „Určite nie. Ten zákon je veľmi zlý,“ povedal Bugár s tým, že keďže „Beblavý nemá zodpovednosť, tak je veľmi smelý. Budeme kričať, Lex Haščák, ideme niečo Haščákovi zobrať a možno protiústavne“.

Podľa Beblavého je naopak tento zákon dobrý a Bugárovi pripomenul, že ho pripravovala aj exministerka spravodlivosti za jeho stranu Lucia Žitňanská. Penta je podľa Beblavého v súčasnosti taká silná, že „oni si tie regulácie vedia sami presadiť“. Podľa bývalého poslanca za SDKÚ či Sieť si v PS/SPOLU uvedomujú, že prijatie zákona Lex Haščák nestačí. „Samozrejme, že aj keď osekáme Pentu, čaká nás veľmi veľa práce,“ dodal.

Podpredseda Národnej rady SR Béla Bugár sa Bebavého opýtal, prečo nebojoval proti Pente v čase, keď bol podpredsedom strany Sieť, s ktorou bola podľa medializovaných informácií Penta spájaná. Pripomenul mu aj obdobie, keď bol v rokoch 2002-2006 štátnym tajomníkom vo vláde Mikuláša Dzurindu. „Vtedy pán minister Zajac doniesol tzv. reformu zdravotníctva (…) a Most podal návrh, že majetkové postavenie štátu nesmie klesnúť pod 51 percent,“ dodal Bugár. Beblavý sa bránil, že proti Pente v minulosti bojoval, za čo mu vraj od finančnej skupiny prišli aj „liebesbriefy“.

Zdroj: TV JOJ/Na hrane, 28. 11. 2019.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár