Byrokrati z Eurokomisie chcú vykonať puč a prebrať na seba právomoci členských štátov!

· Čas čítania: 3 min.
Foto: IV

Byrokrati z Európskej komisie prichádzajú s ďalším nebezpečným návrhom! V rámci schvaľovania nového rozpočtu EU na roky 2021-2027 si chcú svojvoľne, bez súhlasu národných štátov, či referenda, zmeniť Lisabonskú zmluvu a uzurpovať právomoc trestať členské štáty za porušovanie „princípov právneho štátu“ napr. formou zastavenia eurofondov!

A chcú to urobiť takým spôsobom, že ich rozhodnutie o uvalení sankcií na akýkoľvek členský štát by bolo platné vždy, resp. dovtedy, pokiaľ by ho v tzv. blokačnom hlasovaní nezablokovala kvalifikovaná väčšina členských štátov! A to je nielen absolútne nedemokratické, ale ide aj o maximálne porušenie všetkých základných zmlúv o vzniku a fungovaní EU!

V súčasnosti totiž fungovanie EU upravuje viacero základných zmlúv. A medzi najdôležitejšie patria Maastrichtská a Lisabonská zmluva, ktoré definujú a upravujú nielen presné právomoci všetkých orgánov EU, ale aj jej celkové fungovanie, teda aj pravidlá prijímania rozhodnutí! A prijatie tak dôležitých rozhodnutí, akým je napr. prijímanie rozpočtu EU, či ukladanie sankcií voči štátom, je možné len na základe jednomyseľného súhlasu všetkých členských krajín, prípadne kvalifikovanou väčšinou, tj. súhlasom 55% členských štátov (čo dnes činí 16 krajín), ktoré musia reprezentovať najmenej 65% obyvateľstva EU. Iný spôsob rozhodovania o tak dôležitých veciach je neprípustný!

A odrazu chcú eurobyrokrati tento spôsob svojvoľne zmeniť, a to tak, že rozhodnutia Eurokomisie by boli tomuto nadradené a platné vždy, resp. až dovtedy, pokiaľ by nedošlo k tzv. blokačnému hlasovaniu, rozumej pokiaľ by kvalifikovaná väčšina štátov toto rozhodnutie nikým nevolených byrokratov nezablokovala! A aby toho nebolo málo, rozhodovanie Eurokomisie nemá byť ani pod kontrolou súdnej moci, tj. Európskeho súdneho dvora, čo by z EK urobilo absolútne diktátorský orgán! Eurobyrokrati sa teda snažia uzurpovať si všetku moc nad členskými krajinami, a to ešte tak drzo, že sa snažia základné zmluvy o fungovaní EU zmeniť v rámci prijímania rozpočtu EU, čo sa dá kľudne nazvať aj pučom eurokratov! Inak povedané, títo ľudia chcú v EU uchopiť moc a absolutisticky vládnuť 28 krajinám, resp. viac ako pol miliarde Európanom!

Začína sa teda postupne napĺňať to, čo tvrdím už dlho, tj. že EU vznikla výlučne ako politický projekt, ktorý mal prostredníctvom nikým nevolených eurokratov a zapredaných európskych politikov ovládnuť a vydrancovať suverénne európske krajiny a ekonomicky ich „priviazať“ k jednému mocenskému centru s hlavným cieľom ich postupnej likvidácie a vytvorenia jedného totalitného centralizovaného multikultúrneho superštátu – Spojených štátov európskych s jednou centrálnou vládou situovanou v Bruseli. Pretože práve k tomuto cieľu všetky posledné návrhy z dielne eurokratov a západných politikov smerujú. A naši politici sa na tom bohužiaľ taktiež spolupodieľajú, a to minimálne tým, že vznik takéhoto nového „jadra“ EU podporujú, čo je nielen nedemokratické, ale aj protiústavné a zamerané proti vlastnému národu!

Martin Bago

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stvete-nas-tak-mate-smulu-Brusel-nam-chce-vyrazne-utahnout-uzdu-Konkretnim-navrhem-537142

https://blog.infovojna.sk/byrokrati-z-eurokomisie-chcu-vykonat-puc-a-prebrat-na-seba-pravomoci-clenskych-statov/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár