Bývalý britský minister obrany: Zelenskyj musí mobilizovať mládež

Foto: globallookpress.com © dts/imago-images

V júli Ben Wallace v správe pre parlament opísal Ukrajinu ako „bojové laboratórium“ pre britskú armádu. Teraz odporučil, aby Zelenskyj zmobilizoval ukrajinskú mládež, aby „vec dokončila“.

Britský poslanec Ben Wallace, ktorý kedysi označil Ukrajinu za britské „bojové laboratórium“, vyzval Kyjev, aby „prehodnotil“ rozsah mobilizácie. Bývalý britský minister obrany tvrdil, že Kyjev bol vo svojej protiofenzíve úspešný. Ukrajinský prezident Zelenskyj však potrebuje, aby sa udržalo tempo a „dokončila vec“, do boja teda treba posielať mladších Ukrajincov, kým im Západ dodá zbrane, aby porazili Rusko.

Počas celého leta sa kyjevským silám nepodarilo dosiahnuť výrazné územné zisky a pri pokusoch o prelomenie ruskej obrany pozostávajúcej z rozsiahlych mínových polí, ťažkého delostrelectva a rojov bezpilotných lietadiel utrpeli veľké straty. Podľa ruského ministerstva obrany počet zabitých ukrajinských vojakov od začiatku protiofenzívy prekročil 83-tisíc.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu uviedol, že ťažké straty sú výsledkom toho, že Kyjev uvrhol nevycvičených vojakov do “nezmyselných útokov a zabíjania”. Dodal, že tieto “cynické akcie Západu a jeho poskokov v Kyjeve len ženú Ukrajinu k sebazničeniu”.

Wallace: Mobilizácia ako v roku 1939 a 1941

Wallace je na druhej strane presvedčený, že ukrajinské ozbrojené sily „pomaly, ale isto“ prispôsobili svoju taktiku, poučili sa a čo najlepšie využili vybavenie, ktoré im bolo dané, a že víťazstvo Kyjeva sa neodvratne blíži…”

“Priemerný vek vojakov na fronte je viac ako 40 rokov. Chápem túžbu prezidenta Zelenského zachovať mládež pre budúcnosť, ale… ako to urobila Británia v rokoch 1939 a 1941, možno je čas “prehodnotiť rozsah ukrajinskej mobilizácie,“ napísal Wallace v stanovisku, ktoré v nedeľu zverejnil britský denník The Telegraph.

Wallace v správe pre parlament v júli opísal Ukrajinu ako „bojové laboratórium“ pre britskú armádu. “Nesmieme sa na deň zastaviť,” povedal v nedeľu. “Svet sleduje, či je Západ odhodlaný postaviť sa za naše hodnoty a systém založený na pravidlách. To, čo teraz urobíme pre Ukrajinu, udá tón našej celkovej bezpečnosti v nasledujúcich rokoch.”

Možný nábor lekárov a lekárnikov

Mobilizácia na Ukrajine prebieha od začiatku konfliktu a v poslednom čase utrpela niekoľko neúspechov. Krajinu zasiahli škandály týkajúce sa brancov, čo prinútilo Zelenského v auguste oznámiť, že prepustí všetkých regionálnych poskytovateľov vojenských služieb v krajine.

Ukrajinská vláda zmiernila kvalifikačné požiadavky na regrútov tým, že ľudí s určitými psychickými a fyzickými požiadavkami vyhlásila za spôsobilých na výkon služby. Kyjev ihneď po začatí ruskej vojenskej operácie zakázal mužom vo veku od 18 do 60 rokov opustiť krajinu. Nedávno bolo nariadené, aby sa lekári a lekárnici registrovali pre prípadný nábor.

Vedenie ruskej armády neplánuje novú mobilizáciu, pretože jej potreby v súčasnosti napĺňajú profesionálni vojaci vrátane tých, ktorí sa dobrovoľne prihlásili do boja na Ukrajine, uviedol vysoký predstaviteľ. Ruský prezident Vladimir Putin začiatkom mesiaca informoval, že len v tomto roku sa do ruskej armády prihlásilo okolo 300 000 ľudí.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Ehemaliger britischer Verteidigungsminister: Selenskij muss die Jugend mobilisieren, RT.de, 02.10.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply