Bývalý policajný prezident zaútočil na médiá, ale aj na premiéra Pellegriniho

foto: archív

Tibor Gašpar, ktorý sa nedávno rozhodol “postovať” statusy na Facebooku, aby mohol širšej verejnosti vysvetliť svoje pohľady na aktuálne spoločensko-politické dianie, sa vyjadril kriticky nielen voči médiám, ktoré podľa neho konajú selektívne. Gašparovi sa nepáčila ani pasivita predsedu vlády Petra Pellegriniho.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Gašpar túto výhradu smerovanú voči zástupcom tlače spomenul v súvislosti s nedávno prijatým tzv. LEX HARABIN, teda zákona, ktorý de facto neumožní sudcom (a teda hlavne Harabinovi) kandidovať do Národnej rady SR. Inak by sudca prišiel o talár. V tejto súvislosti však našiel paralelu s Mazurekovym vyhlásením v rádiu Frontinus, za ktoré prišiel o mandát poslanca slovenského parlamentu. 57-ročný rodák z Kežmarku sa pýta, kde boli médiá, keď mali v zmysle objektivity skritizovať aj zloženie senátu, ktorý rozhodol o tomto už bývalom členovi zákonodárneho zboru, keďže v rozhodnutiach, ktoré im nevyhovujú, použijú práve takúto akúsi mediálnu záchrannú brzdu.

Jeden z členov senátu, ktorý o poslancovi rozhodol, má blízko k opozičnej strane Sloboda a Solidarita. “Predseda senátu, ktorý odsúdil poslanca Milana Mazureka, pán Peter Paluda je bývalý kandidát strany SaS. V súvislosti s prijatou novelou sa teda zamýšľam nad tým, kde je garancia nestrannosti a nezávislosti tohto rozhodnutia?” položil rečnícku otázku policajný prezident, ktorý zo svojho postu odišiel pre mediálny tlak v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

“Prečo liberálnym médiám nevadilo zloženie senátu? Prečo sa k tomuto nevyjadril predseda vlády, či ďalší politici? Je ich mlčanie cena za mediálnu imunitu?” doplnil svoje rozhorčenie absolvent michalovskej priemyslovky, ale aj bratislavskej Fakulty telesnej výchovy a športu UK s tým, že status s titulkom Keď meter nie je 100 centimetrov je ešte len jeden z dvadsiatich jeho takýchto príhovorov. Okrem iného sa v nich venoval rómskej problematike v teréne, dňom polície, alebo si všimol reinkarnáciu mediálnej “naháňačky” na jeho osobu, a to práve prostredníctvom Zuckerbergovej sociálnej siete. “Samozrejme, že sa ozvali, a to až hystericky, aj „akože strážcovia demokracie“ na čele s Tódovou z Denníka N či Bárdym z Aktualít,” napísal ešte 6. augusta v statuse s titulkom Keď trafená hus zagága. V ostatnom statuse z 15. septembra, v ktorom vytkol Pellegrinimu pasivitu vo vzťahu k téme senátu, ktorý odsúdil Mazureka, sa vyjadril aj ku nenávistnej stránke ZOMRI, ktorá je podľa neho využívaná “na šírenie cielenej politickej propagandy”, napísal s tým, že ich pôsobenie je dokonca závažnejšie ako Mazurekove slová v žilinskom rádiu. “Pred časom som Vás informoval, že som podal trestné oznámenie na správcov stránky ZOMRI, resp. neznáme osoby, ktoré na tejto stránke prezentujú niektoré svoje postoje a názory,” napísal s tým, že vie jasne definovať, akých trestných činov sa stránka dopúšťa. Podľa Gašpara ide okrem iného o trestný čin hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Toto sa má dopustiť aj osoba, ktorá verejne hanobí oponenta z dôvodu jeho politického presvedčenia. “Bežne sú tu zverejňované fotografie podporujúce a propagujúce hnutia smerujúce k potlačeniu základných práv a slobôd, ako napríklad fotografia kde porovnávali poslanca Ľuboša Blahu s fašistickým ideológom Goebbelsom,” uzavrel bývalý čelný predstaviteľ slovenských policajtov.

zdroj: https://www.facebook.com/tiborgaspar.sk/posts/2331759810247150?__tn__=K-R

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply