Capo di tutti capi Matovič a jeho 500 éčkový volebný podvod…

Capo di tutti capi terajšej vlády Matovič predložil do parlamentu obzvlášť nebezpečný spôsob na legalizáciu volebného podvodu. Ide o jeho návrh do novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva. V právnej úprave sa zavádza právo na odmenu za účasť vo voľbách voliča, ktorý preukázateľne odovzdal hlasovací lístok vo voľbách do Národnej rady SR vo výške 500 eur.

Viaceré opozičné strany pohoršene reagovali na tento pokus Capa di tutti Capi (ďalej len Capa) a odmietali jeho pokus o legalizáciu volebného podvodu. Prečítal som si reakcie opozície, ale nenašiel som tam odhalenie prečo sa Capo uchýlil k tomuto kroku. Ak sa chceme dopracovať k správnemu výsledku jeho konania, musíme zistiť, čo sa za tým skrýva.

Uvedieme si teraz niekoľko „skvostov“ Capa z Hlavných správ:

Capo sa obáva historicky najnižšej účasti v najbližších voľbách. Nepravda. Občania cítia, že sú v štádiu najvyššieho existenčného ohrozenia. Vláda národného ohrozenia a zdierania k tomu prispela vrchovatou mierou a preto predpokladám vysokú účasť.

Capo sa bojí, že Slovensko sa môže vydať cestou von z EÚ a NATO, v ústrety veľkému ruskému bratovi. Nuž, kto je na vine? Občania alebo zapredanecká vláda Slovenska? Občania sa chystajú rozhodnúť podľa seba a nie podľa želania Capa. Občania nepôjdu do vojny proti Rusku, ani sa nenechajú zneužívať vládou kolaborantov s americkými diktátormi fašizoidného typu. Slovenská vláda nemá žiadnu legitimitu vládnutia a jej rozhodnutia majú váhu toaletného papiera.

Capo odmieta, že by šlo o volebnú korupciu. Tá nastáva vraj vtedy, keď sa niekomu ponúkne odplata za to, že bude, alebo nebude voliť nejakým spôsobom alebo tak, že nebude voliť vôbec. Ide o zmätočné vyhlásenie Capa, ktoré si všímam, ale neberiem do úvahy. Má všetky schizofrenické prvky.

Zásadná otázka teda znie. Čo je teda skryté za týmto návrhom Capa?

Faktom je, že vláda národného ohrozenia a národného zdierania existenčne ohrozila na Slovensku státisíce osôb vrátane rómskej komunity. Posledné referendum ukázalo, že na Slovensku máme 4 377 565  voličov. Rómska komunita na Slovensku je približne  v počte 440 000 ľudí. Z toho, keďže nie sú dostupné aktuálne údaje o Rómskej komunite podľa „bulharskej konštanty“ odhadujeme, že existuje okolo 300 000 Rómov s volebným právom. A toto je živná pôda pre Capove angažovanie sa v osadách a nahováranie Rómov, aby volili jeho stranu. Neurobí tak sám, ale cez nastrčené osoby. Je vysoko pravdepodobné, že to už raz urobil.

Volebné právo vo voľbách do NR SR v roku 2020 využilo 2,9 milióna Slovákov, z čoho OĽANO získalo cca 25% hlasov od 725 000 občanov. Capo teda uvažuje, že ak získa na základe masívnej predvolebnej kampane napríklad 250 000 rómskych hlasov a povedzme 500 000 ďalších hlasov chudobných občanov, ktorých má táto vláda na svedomí a za 500 eur pôjdu zmanipulovaní voliť OĽANO tak sa dostane zhruba na úroveň volieb roku 2020. Capova strana tak za štátne peniaze môže vyhrať voľby.

Capo určite nezabudne pred voľbami dennodenne zdôrazňovať, že je to jeho zásluha, že chudoba dostala almužnu 500 eur, za ktorú si Capo kúpi voličov. Ak sa mu to podarí, niet pochýb o tom, že vláda národného ohrozenia a zdierania bude pokračovať vo svojej hnusnej politike. Občania jednorazovo dostanú 500 eur, Capo sa opäť dostane k moci a okamžite potom urobí opatrenia ako ošklbať národ o ďalšie peniaze. Stačí sa pozrieť na ich posledné tri roky bašovania.

Po tom, čo choromyseľný Capov návrh v parlamente neprešiel, Capo vymyslel iný spôsob na 500 éčkové volebné manipulácie spočívajúci vo vyplatení financií voličom do 90 dní po vyhlásení výsledkov.

Na mieste opozície by som vyhlásil, že ak opozícia vyhrá voľby a bude schopná zostaviť vládu, doplatí jednorázový príspevok voličom, ktorí prídu k urnám o ďalších 500 eur. Bola by tak šanca, že Capove úsilie bude eliminované. Peniaze by sa našli napríklad v rezorte obrany, ktoré bašuje s miliardami.

Capo svojimi populistickými vyhláseniami začal už predvolebný boj. Neuvedomuje si, že ho prehrá. Z jeho manipulačných nápadov je totiž už otrávená celá spoločnosť. V minulosti sme boli svedkami, že v USA výsledky volieb boli elektronicky zmanipulované. Preto je namieste, aby do volieb opozícia našla spôsob ako urobiť sčítavanie hlasov transparentnými s dvojnásobnou možnou kontrolou tak, aby sa vylúčila akákoľvek možnosť elektronickej manipulácie pri priebehu volieb a sčítavaní hlasov.

AUTOR: Z mesta SNP Ivan Štubňa

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Matovič navrhuje za účasť v tohtoročných voľbách odmenu 500 eur. Vysvetľuje, čo je cieľom. Tomáš hovorí o volebnej korupcii; hlavnespravy.sk; 14.02.2023

(2) Súhrnné výsledky hlasovania; volbysr.sk

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Leave a Reply