Čaputová je priam zväzácky oddaná hodnotám liberalizmu a NATO

· Čas čítania: 3 min.

Priznám sa, že už začínam mať žalúdočnú neurózu pred každou ohlásenou zahraničnou cestou našej pani prezidentky. Doteraz hlava nášho štátu absolvovala štyri zahraničné cesty, ktoré majú jasnú výpovednú hodnotu. Ani na jednej z nich nezabudla deklarovať priam zväzácku oddanosť hodnotám liberálnej demokracie a NATO.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


A rovnako si nenechala ujsť príležitosť kopnúť si do Ruska. Natíska sa myšlienka: Koho v zahraničí zastupuje pani prezidentka, Slovensko, či NATO? Mne jej rétorika pripomína viac generálneho tajomníka NATO.

Ak by naozaj chcela byť prezidentkou všetkých občanov Slovenska, ako to tak často pred voľbami deklarovala, mala by pri svojich vyjadreniach brať do úvahy fakt, že drvivá väčšina Slovákov (okolo 80 percent) si želá mať dobré vzťahy s Ruskom. V jej prípade však platí: voľby sa skončili, na sľuby zabudnite. Teraz sa ukazuje pravá tvár hlavy nášho štátu. A nie je to nijaká holubica mieru, ale malý, pechoriaci sa vrabčiak NATO.

Ako sa vyjadrila počas oficiálnej návštevy v Poľsku, Rusko vraj nerešpektuje nejaké pravidlá. Aké a kto ich stvoril? USA? Západná Európa? A o čom sú tieto pravidlá? O tom, že napríklad NATO môže bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN bombardovať ľubovoľnú krajinu len na základe vymyslených dôvodov a klamstiev?

Vážená pani prezidentka, mali by ste vedieť, koho vojenskými základňami je prešpikovaná celá Európa a väčšina sveta. Rusko to určite nie je. Je to NATO. Odkiaľ kam smerujú vojenské konvoje? Idú zo západu na východ. Nie naopak, pani prezidentka.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Podľa Čaputovej sa treba zomknúť pod krídlami NATO pre „aktuálne vzťahom s Ruskom.“ Toto vyjadrenie považujem za vrchol cynizmu. Krajiny NATO intenzívne provokujú Rusko presunmi vojenskej techniky a manévrami pri ruských hraniciach a potom jeho oddaná fanúšička v podobe našej prezidentky straší ruskou hrozbou a záchranu vidí v NATO.

Autorka: Anna Belousovová

Zabudla však dodať, že NATO je agresor a jeho “krídla” nás neochránia. Naopak, pre ochranu tzv. západných demokracií z nás vytvárajú nárazníkovú zónu pre prípad konfliktu s Ruskom. A ako vidno aj z vyjadrení pani prezidentky a ostatných politikov šíriacich stále intenzívnejšie nenávistné posolstvá proti Rusku, žiaľ, tento konflikt nie je až taký nereálny…

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár