Čaputová je výkonným pešiakom neoliberalizmu, myslí si šéf KSS

· Čas čítania: 3 min.

Podľa predsedu Komunistickej strany Slovenska Jozefa Hrdličku je pôsobenie súčasnej slovenskej hlavy štátu „súčasťou ucelenejšieho a veľmi sofistikovaného scenára, usilujúceho o totálne ovládanie slovenskej spoločnosti.“ Povedal to v rozhovore pre portál KĽÚČ OD…

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Hrdlička tak reagoval predovšetkým na nedávne priznanie sa Georgea Sorosa o financovaní prezidentskej kampane súčasnej prezidentky. „Zuzana Čaputová je pre mňa výkonným pešiakom neoliberalizmu na slovenskej politickej šachovnici,“ prezradil s tým, že sa nazdáva, že neexistuje právo nikoho na manipulovanie vývoja situácie v suverénnych štátoch.

Podľa 42-ročného historika, ktorý bol poslancom NR SR v rokoch 2002-2006, v súčasnom režime „ide o kapitalistickú „demokraciu“ a v nej to ani inak fungovať nemôže“. Nazdáva sa, že „po roku 1989 bola sprivatizovaná, či lepšie povedané rozkradnutá, celá priemyselná a aj poľnohospodárska štruktúra Slovenska“. Rodák zo Žiliny narážajúc na udalosti zo 17. novembra pripomína, že situácia vlády oligarchie nastala takmer z večera do rána. Nová ekonomická elita, ktorá nastúpila po socialistickom režime, pre svoj ďalší politický úspech potrebuje „politikov a politické strany, ktoré presadzujú ich záujmy“.

Bývalý člen Výboru NR SR pre sociálne veci a bývanie, i Výboru NR SR pre vzdelanie, vedu, šport a mládež, kultúru a médiá sa nazdáva, že tento režim teda neplní záujmy bežných ľudí. „Dnes sú na to využívané veľmi dobre premyslené psychologické spôsoby (…) a ekonomické zdroje tu nie sú problémom,“ povedal a dodal, že naša politická scéna vyzerá adekvátne k týmto tvrdeniam. „Súčasné politické elity sú bábkami tých ekonomických. (…) Disponujú takmer neobmedzenými ekonomickými zdrojmi, ovládajú takmer celý mediálny priestor, mimovládne organizácie, prieskumné a výskumné agentúry, deformujú históriu a prevracajú skutočné hodnoty. Výsledkom je totálne ovládanie a manipulovanie verejnou mienkou ľudí, ako aj vyvolanie apatie mnohých občanov voči spoločensko-politickému dianiu,“ myslí si predseda komunistov a dodáva, že „či sa to niekomu páči alebo nie, výsledkom tejto ohromnej manipulácie je, že občania reálne nemajú politickú moc“.

Bežný občan, ktorý ešte úplne nerezignoval, alebo nezostal úplne zmanipulovaný, sa neraz oprávnene môže pýtať, ako sa dostať zo situácie, keď sa na ľudí myslí prakticky len pred voľbami. Aj Hrdlička uznáva, že „cesta z tohto zamotaného kruhu je zložitá“.

Absolvent histórie, filozofie, ako aj aplikovanej zoológie a poľovníctva pridáva jeden z receptov na to, ako sa takémuto marazmu postaviť. Nazdáva sa, že dôležité je spájanie sa ľudí. „Myslím si, že spočíva predovšetkým v dôslednom spoznávaní a pochopení týchto procesov, v konštituovaní reálneho a racionálneho vedomia ľudí a nakoniec v istej forme občianskeho zjednotenia väčšiny za svoje prirodzené ľudské práva,“ uzavrel pre www.klucod.sk.

Zdroj: http://klucod.sk/2019/11/05/ide-o-kapitalisticku-demokraciu-a-v-nej-to-ani-inak-fungovat-nemoze-hovori-predseda-komunistickej-strany-slovenska/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár