Čaputová si opäť kopla do Ruska. Aj pre SR je bezpečnostnou výzvou

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív
Hlavná veliteľka Ozbrojených síl (OS) Slovenskej republiky slovne zaútočila proti Rusku po Veliteľskom zhromaždení Generálneho štábu OS.
Ako uviedlo teraz.sk, po jednej z novinárskych otázok o bezpečnosti Slovenska sa Čaputová vyjadrila aj k Ruskej federácii ako bezpečnostnej výzve. Keďže Rusko nevyhovuje NATO, Slovensko automaticky ako členský štát nekriticky prijme názor organizácie, ktoré na jednej strane síce najviac finančne podporujú Spojené štáty Americké, no tie nezodpovednou politikou zasahovania rozpútali aj mnoho vojenských konfliktov. Posledným príkladom takéhoto konania bolo zavraždenie iránskeho generálmajora Solejmáního.
Čaputová  považuje za chybu aj fakt, že Slovensko nevyužilo možnosti, ktoré mainstreamové médiá opisovali priam ako dobročinnú americkú investíviu do slovenských armádnych letísk. Situáciu mnohé z nich  vykresľovali v zmysle zahodených 100 miliónov dolárov, ktoré nám USA chcelo nezištne dať, no my sme nezodpovedne odmietli. Čaputová považuje nevyužitie tejto možnosti za nedostatočne zdôvodnené a prekáža jej aj fakt, že o podmienkach tzv. Dohody o obrannej spolupráci sa verejne komunikovalo len veľmi málo. Uveriť však faktu, že USA to robí zadarmo a nechce za to protihodnotu, bolo pre odporcov prakticky nemožné. Veď sám prezident USA Donald Trump sa počas svojho pôsobenia v Bielom dome, ale aj počas predchádzajúcej kampane, neraz vyjadril, že aj ostatné členské štáty NATO sa musia rovnako podieľať na financovaní tohto paktu. Kritici poukazovali na to, že USA sa investíciou v Sliači a Kuchyni vojensky viac primknú k Slovensku a môže to znamenať aj ich trvalejšiu účasť na našom území.
Čaputová v septembri kritizovala Rusko aj v súvislosti s Krymom. Na prejave počas Valného zhromaždenia OSN v New Yorku povedala: „Treba si pripomenúť, že ak jedna krajina obsadí územie inej krajiny, treba to nazvať okupáciou a nemýliť si to s mierovým konaním.“ Prezidentka už však nepoložila otázku, ako je možné, že voči okupantom sa na Kryme netvorí žiadny odpor, ako to bolo napr. v roku 1968 na území Československa.
https://www.zemavek-eshop.sk/produkt/rocne-predplatne-2020-januar-december/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

VyhlásenieNázory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár