Čaputová vymenovala Kočnerovho spolupáchateľa za veľvyslanca. Dohodli sa s Lajčákom a Pellegrinim?

· Čas čítania: 4 min.

S trochou nadsádzky by titulky v mainstreamových médiách mali pred pár dňami vyzerať napríklad takto: „Kočner nikdy nebol tak blízko prezidentského paláca“, alebo „Čaputová nemala nikdy bližšie ku Kočnerovi ako dnes“.

Práve táto prezidentka v súvislosti v vyselektovanými Kočnerovymi sms-kami, ktoré verejnosti dávkuje denník N, uviedla: „Pokiaľ majú orgány činné v trestnom konaní dôvod zaujímať sa o komunikáciu štátnej tajomníčky s podozrivým z objednávky vraždy a obžalovaným z iných trestných činov, je neobhájiteľné naďalej zotrvávať na jednej z najvyšších pozícii na ministerstve spravodlivosti.“

Tri dni na to vymenuje za veľvyslanca Kočnerovho komplica z kauzy Technopol Michala Kováča ml. Nejedná sa pritom o osobu, ktorá by sa len spomínala v nejakých sms-kách, ale priameho spolupáchateľa trestného činu, kde ich oboch zachránila amnestia Kováčovho otca. A navyše, po zrušení amnestie sa opäť ocitol v pozícii obvineného.

Odhliadnuc od toho, Kováčova trestná činnosť pokračovala aj počas jeho diplomatickej misie na Taiwane, kde je ako slovenský veľvyslanec podozrivý, že sa spolupodieľal na podvode, ktorý prevyšoval 30 miliónov €.

Tiež si treba položiť otázku, kto nad týmto človekom drží ochrannú ruku. Do služieb Ministerstva zahraničných vecí bol prijatý Kukanom počas vlády Mikuláša Dzurindu a záštitu nad ním v súčasnosti prevzal minister v demisii Lajčák.

Michal Kováč mladší sa totiž mohol stať veľvyslancom len po vopred dosiahnutej dohode medzi prezidentkou a ministrom zahraničných vecí. Ak by s jeho nomináciou ktorákoľvek z uvedených strán nesúhlasila, tak sa veľvyslancom nestane. Ako je známe, Lajčák má oveľa bližšie ku Kiskovi ako ku Smeru. Lajčákova manželka a manželka Kiskovho brata sú sestry.

Nemožno v záujme objektivity ale opomenúť, že SMER  v tomto prípade nie je bez viny, pokiaľ ide o celkovú zodpovednosť. Lebo vláda na čele s Pellegrinim za SMER Lajčíkov návrh na Kováča ml. schválila a až následne sa dostal k Čaputovej.

Otázkou potom ale je, prečo premiér ide v tejto veci po ruke Čaputovej a Lajčákovi. Sú spolu nejako dohodnutí?

Čaputová bojovala so zlom už aj vo volebnom klipe k prezidentskej kampani, v ktorom nezoberie úplatok od imaginárnych Kočnerovcov. V realite sa však zachovala presne naopak. Kočnerovmu kumpánovi vyšla v ústrety, vymenovala ho do štátnej funkcie a bude platený z našich daní.

Čaputová na prácu aktivistky v Sorosovej mimovládke charakterovo aj svetonázorovo v podstate celkom stačila. Nesmierne ma však prekvapilo, keď si práve ju vybrali ako kandidátku na prezidenta. Bol to pre ňu nevídaný kariérny skok, aj keď priekopníkom v znevažovaní funkcie prezidenta bol už jej predchodca.

Veľvyslanec v zahraničí reprezentuje nielen svoju republiku, ale aj hlavu štátu. Ak Čaputovej nevadí, že ju bude v zahraničí reprezentovať Kočnerov spolupáchateľ, mala by brať ohľad aspoň na to, že veľvyslanec reprezentuje aj Slovensko.

Je preto o to trápnejšie, keď tieto liberálne etalóny slušnosti vyzývajú každého, kto sa len spomenul v Kočnerových správach na odstupovanie, no ak sa jedná o osoby z ich politického tábora, tam nevadí ani priamy Kočnerov spolupáchateľ, a neprekáža ani Kočnerov brat v Čaputovej kampani. Kočnerov brat síce za skutky svojho brata nemôže, no ja si len skúšam predstaviť, čo by sa o ňom písalo, keby nebol u Čaputovej, ale bol by zamestnaný napríklad ako vrátnik na Najvyššom súde, za éry predsedovania Harabina.

Verím, že Matovič nesklame a pred prezidentským palácom zvolá protest, kde vykričí Čaputovej, že Kočnerov kumpán nemôže byť v slušnej spoločnosti veľvyslancom. Očakávam, že aj pán Truban spolu s Beblavým a Hlinom zvolajú tlačovku, kde sa ohradia voči starým Kočnerovým politikom.

Ak sa tak nestane, znamená to, že títo samozvaní tzv. noví politici len balamutia ľudí, že prinesú nejakú zmenu.

Treba si položiť potom aj otázku: Je SMER, teraz vo vláde reprezentovaný Pellegrinim, s Čaputovou dohodnutý? A politický súboj iba predstierajú?

Vymenenie smeráckej kleptomanskej oligarchie za digitálno-narkomanskú, totiž žiadnu zmenu ani nemôže priniesť.

Autor: Štefan Harabin

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár