Čaputová výzvy občanov ignoruje. V sobotu vymenuje novú vládu

· Čas čítania: 2 min.
Foto: TASR

Zuzana Čaputová sa dnes stretla s odchádzajúcim predsedom vlády Peterom Pellegrinim a dezignovaným premiérom a predsedom hnutia OĽaNO Igorom Matovičom.

Oznámila, že ustanovujúca schôdza parlamentu bude v piatok a v sobotu vymenuje aj novú koaličnú vládu. Čaputová potvrdila, že akceptovala všetky mená, ktoré jej budúci premiér predložil.

„Som rada, že sme sa zhodli, že odovzdanie a prevzatie moci prebehne v absolútnej spolupráci a konštruktívne,“ vyhlásila s tým, že všetci si uvedomujú, v akej situácii sa Slovensko nachádza v súvislosti s novým koronavírusom.

Jedna vec je, čo vyhlásila, druhá, že väčšina verejnosti oceňuje spôsob a riešenie krízovej situácie, akým k nemu pristupuje premiér Peter Pelegrini. Sociálne siete sú plné výziev adresovaných prezidentke, aby sa k situácii aj ona postavila zodpovedne a počas krízového stavu ponechala vo funkcii starú vládu, z ktorej výkonom je verejnosť spokojná. Tieto výzvy a vyslovené obavy z toho, akým spôsobom chcú „nováčikovia“ situáciu v čase šírenia pandémie riešiť, Čaputová excelentne odignorovala. Vyslovená nedôvera je v tomto prípade opodstatnená tým, že prístup novozvolených poslancov k šíreniu COVID-19 bol doteraz nepresvedčivý.

Zdroj: noviny.sk

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár