Čaputová zasahuje do volieb čoraz viac – zaútočila na Kisku

· Čas čítania: 2 min.

Nedávno sme upozornili na to, že Zuzana Čaputová selektívne podporila inak dobrú myšlienku voľby zo zahraničia. Zneužívanie tejto myšlienky a rafinované zúženie výberu len na progresívno-liberálnych voličov sa však už za dobré považovať nedá. Čaputová vo svojej výzve pripojila link na neobjektívnu a proatlanticky orientovanú organizáciu Srdcom doma.

Teraz sa Čaputová vyjadrila, že by mala problém vymenovať za premiéra Andreja Kisku, pokiaľ by bol obžalovaný za svoje podvody. O predsedu vlády by sa mohol uchádzať v prípade, ak by liberálna opozícia dokázala zostaviť parlamentnú väčšinu a práve Kiskova strana by spomedzi nej získala najviac hlasov. Prezidentka by takisto mala problém s nomináciou predstaviteľa Za ľudí na post ministra vnútra.

Kiska je samozrejme mnohonásobný podvodník a nás môže len tešiť, že o tom nahlas hovorí už aj progresívna Čaputová. Pikantné však je, prečo to hovorí práve teraz, keď predtým jej to nevadilo. Koalícii PS/Spolu klesajú preferencie a Za ľudí rastú. Obe strany bojujú o rovnakých voličov, ktorí momentálne prechádzajú od Trubana ku Kiskovi.

Na Aktuality.sk sa k tomu vyjadril komentátor Dag Daniš, ktorý v rámci mainstreamových médií patrí k tým objektívnejším: „Ak progresívci očakávali, že prezidentka a ich bývalá podpredsedníčka by ich nejakým spôsobom mohla podporiť v kampani, práve sa to stalo. Otázne je len to, do akej miery to bol zámer prezidentky, ktorá má značný vplyv práve vo voličskom tábore Za ľudí/PS/Spolu.“ A dodal, že prezidentka týmto vstúpila do volebnej kampane.

Zdroje: Z&V, Pravda, Aktuality.sk

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár