Čaputovej dvojaký meter na “zlého” Danka a “dobrého” Pellegriniho

Foto: Shutterstock

Nie je tomu tak dávno, čo sa Zuzana Čaputová ešte pred nástupom do prezidentského kresla vyhrážala Pellegrinimu, že pokiaľ bude badať odklon slovenskej zahraničnej politiky od proeurópskeho smerovania, alebo spochybňovanie „hodnôt spolupráce“, nebude váhať prevziať výkon zahraničnej politiky z kompetencie premiéra do vlastných rúk.

Paradoxne si jej vyhrážky nakoniec neodskákal premiér Pellegrini, ktorý si dovolil pozvať na návštevu Slovenska Trumpa aj Putina napriek tomu, že nie je prezidentom a teda nedodržal pravidlo, na ktorom Čaputová tak striktne bazíruje, a totiž, že pozvanie iných prezidentov musí ísť od prezidenta.

Čaputová to ponechala bez reakcie, veď Pellegrini je dobrý chlapec, podporuje pofidérnu stránku „Zomri“ a jeho vláda uisťuje OSN, že do piatich rokov bude SR pripravená zaviesť registrované partnerstvá pre LGBTI páry.

Zlý chlapec, na ktorom sa Čaputová vyvŕšila, je výlučne predseda parlamentu Andrej Danko.

Danko je optikou Čaputovej a jej poradcov škodcom, nelajkuje stránku „Zomri“, nebojuje za LGBTI, ignoruje vládou financované dúhové pochody a dokonca aj spochybňuje najobľúbenejšiu hračku proamerickej loby – GLOBSEC, ktorý tak krvopotne bojuje za americké vojenské základne na Slovensku.

Čaputová teda ukázala Dankovi, kto je tu pánom a verejne stornovala pozvanie pre bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na oslavy SNP pod smiešnou zámienkou, že Danko sa s ňou vopred neporadil.

Ak by túto výčitku adresovala Dankovi medzi štyrmi očami, dalo by sa to akceptovať. Ale ak hlava štátu v priamom prenose vyrobila neuveriteľný diplomatický škandál a osobne urazila celé Bielorusko a jeho prezidenta Lukašenka, keď sa verejne dištancovala od pozvania pre najvyššieho predstaviteľa národa, ktorý sa významnou mierou zaslúžil o oslobodenie Slovenska z pazúrov hitlerovskej okupácie, je na pováženie, o čo tejto prezidentke ide.

Dvojaký meter v prípade Pellegriniho a Danka je úplne očividný. Zjavne teda nejde o nejaké protokolárne pravidlo, kto môže a kto nemôže pozývať zahraničných prezidentov.

Zo strany Čaputovej ide o primitívne vyrovnávanie účtov s ústavným činiteľom, ktorý sa odklonil od jej predstáv prozápadného smerovania. A preto musí byť Danko verejne dehonestovaný a okiadzaný. Možno si z toho vezme ponaučenie a nabudúce skoriguje svoj postoj k stránke „Zomri“, LGBTI komunite, GLOBSEC-u a k americkým základniam na Slovensku.

Autor: Gabriel Gačko / HSP

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Čakal od nej niekto niečo iné? Čo sa jej hodí, to urobí. Je to nula bez skúseností poťahovaná špagatikmi. Neprekvapí má ničím.

Leave a Reply