Čaputovej pracovníčka v záchvate úprimnosti nechutne urazila účastníkov Pochodu za život

Tagged With: , , , , Add Comment

Pracovníčka tlačového oddelenia prezidentky Henrieta Hajtová zverejnila na Instagrame status, v ktorom účastníkov Pochodu za život označila za „inkvizítorov, pokrytcov, pedofilov a úchylákov“.

Článok pokračuje pod reklamou.


Keď sa vec prevalila na verejnosti, rýchlo sa ospravedlnila: „Za svoje vyjadrenia na instagrame sa týmto ospravedlňujem, uvedomujem si, že to bolo z mojej pozície nevhodné. Aj keď išlo o vyjadrenie na mojom súkromnom účte, ktorý je uzavretý len pre mojich priateľov, použila som nevhodné slová a ospravedlňujem sa ľuďom, ktorých som sa tým dotkla.“

„Pani prezidentka sa od spomínaných vyjadrení ostro dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Sama volá po väčšom rešpekte v spoločnosti. Po návrate z Valného zhromaždenia OSN v New Yorku bude situáciu riešiť,“ povedal tiež Čaputovej hovorca Martin Strižinec.

Pripomína to prípad gymnazistu Emila Hodála, ktorý písal na Facebooku o tom, ako by najradšej strieľal národne cítiacich ľudí a keď vyvolal obrovské pobúrenie, takisto sa ospravedlňoval. Alebo keď sa Michal Truban pohŕdavo vyjadroval o obyčajných pracujúcich, podľa neho „lenivých robošoch“ – za čo sa dodnes neospravedlnil. Toto sú úprimné spovede slniečkárov vo chvíľach, keď si nedávajú pozor na ústa a povedia, čo si naozaj myslia. Mali by sme byť vlastne za takéto nestrážené momenty vďační, pretože nám odhaľujú mentálny svet a fanatickú nenávisť liberálov voči každému, kto nezdieľa ich názory.

Zdroj: Nový Čas

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis