Čaputovej pracovníčka v záchvate úprimnosti nechutne urazila účastníkov Pochodu za život

Ilustračný obrázok: Shutterstock

Pracovníčka tlačového oddelenia prezidentky Henrieta Hajtová zverejnila na Instagrame status, v ktorom účastníkov Pochodu za život označila za „inkvizítorov, pokrytcov, pedofilov a úchylákov“.

Článok pokračuje pod reklamou.


Keď sa vec prevalila na verejnosti, rýchlo sa ospravedlnila: „Za svoje vyjadrenia na instagrame sa týmto ospravedlňujem, uvedomujem si, že to bolo z mojej pozície nevhodné. Aj keď išlo o vyjadrenie na mojom súkromnom účte, ktorý je uzavretý len pre mojich priateľov, použila som nevhodné slová a ospravedlňujem sa ľuďom, ktorých som sa tým dotkla.“

„Pani prezidentka sa od spomínaných vyjadrení ostro dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Sama volá po väčšom rešpekte v spoločnosti. Po návrate z Valného zhromaždenia OSN v New Yorku bude situáciu riešiť,“ povedal tiež Čaputovej hovorca Martin Strižinec.

Pripomína to prípad gymnazistu Emila Hodála, ktorý písal na Facebooku o tom, ako by najradšej strieľal národne cítiacich ľudí a keď vyvolal obrovské pobúrenie, takisto sa ospravedlňoval. Alebo keď sa Michal Truban pohŕdavo vyjadroval o obyčajných pracujúcich, podľa neho “lenivých robošoch” – za čo sa dodnes neospravedlnil. Toto sú úprimné spovede slniečkárov vo chvíľach, keď si nedávajú pozor na ústa a povedia, čo si naozaj myslia. Mali by sme byť vlastne za takéto nestrážené momenty vďační, pretože nám odhaľujú mentálny svet a fanatickú nenávisť liberálov voči každému, kto nezdieľa ich názory.

Zdroj: Nový Čas

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply