CDC po tlaku „zhora“ opäť presadzuje testovanie ľudí bez príznakov

Zdroj: CNN

CDC opäť mení pokyny pre testovanie Covid-19. Koná tak po tlaku „zhora“. Webové stránky Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb v USA (CDC) opäť aktualizovali pokyny na testovanie ľudí, ktorí nemajú príznaky koronavírusu. Po novom zdôrazňujú, že každý, kto bol v kontakte s infikovanou osobou, by mal byť vyšetrený na prítomnosť koronavírusu.

„Vzhľadom na význam asymptomatického (bezpríznakového) prenosu, toto usmernenie ešte viac zdôrazňuje potrebu testovania asymptomatických osôb, vrátane blízkych kontaktov s osobou infikovanou SARS-CoV-2,“ uvádza sa v zmenenom texte. „Testovanie sa odporúča pre všetky blízke kontakty osôb s infekciou SARS-CoV-2. Tie musia byť rýchlo identifikované a testované. Ak keď ide o osoby, ktoré nemajú príznaky, ale boli v blízkom kontakte s osobou s koronavírusovou infekciou najmenej 15 minút, napríklad v okruhu 6 stôp. „Dúfame, že CDC bude rýchlo pracovať na aktualizácii dokumentov, aby sa zabezpečilo, že toto usmernenie bude pochopené a prijaté v celej krajine,“ uviedla vo vyhlásení Národná asociácia zdravotníkov krajov a miest (NACCHO).

Menia sa tak pokyny, zverejnené 24. augusta na stránke CDC: „Ak ste boli v blízkom kontakte (do 6 stôp) s osobou infikovanou COVID-19 najmenej 15 minút, ale nemáte príznaky, nemusíte nevyhnutne absolvovať test, pokiaľ nie ste zraniteľným jedincom alebo vám ho poskytovateľ zdravotnej starostlivosti alebo štátni a miestni úradníci verejného zdravotníctva neodporúčajú.“

Toto kritizoval člen pracovnej skupiny pre koronavírus v Bielom dome Dr. Anthony Fauci, ktorý uviedol, že bol na operácii a nezúčastnil sa stretnutia pracovnej skupiny dňa 20. augusta, keď sa rokovalo o aktualizovaných pokynoch. „Bol som v celkovej anestézii na operačnej sále a nebol som súčasťou žiadnej diskusie, ani rokovaní o nových testovacích odporúčaniach,“ povedal Fauci, riaditeľ Národného ústavu pre alergie a infekčné choroby, pre hlavného lekárskeho korešpondenta CNN Dr. Sanjay Guptu. „Mám obavy z interpretácie týchto odporúčaní a obávam sa, že to dá ľuďom nesprávny predpoklad, že asymptomatické šírenie nie je veľmi znepokojujúce. V skutočnosti je,“ uviedol.

Prezident Donald Trump naopak opakovane navrhoval, aby USA robili menej testov.

„Jediným prijateľným dôvodom je, že chcú, aby testy podstupovalo menej ľudí, pretože, ako povedal prezident, ak testy neurobíme, nebudeme vedieť, že ľudia sú pozitívni na Covid-19 a počet pozitívnych klesne,“ uviedol v stredu guvernér štátu New York Andrew Cuomo. „Podporuje to jeho zlyhanie a politiku popierania,“ vyjadril sa o prezidentovi.

Všeobecne sa vie, že Dr. Fauci je spojený s Billom Gatesom a ostatnými miliardármi, ktorí sa snažia „priživovať pandémiu“ až do distribúcie vakcíny. Na rozdiel od prezidenta Trumpa.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Pramene:
1. CDC updates, again, guidelines on testing people without coronavirus symptoms,CNN, 18.9.2020
2. CDC was pressured ‚from the top down‘ to change coronavirus testing guidance, official says, CNN, 27.8.2020
3. CDC was pressured ‚from the top down‘ to change coronavirus testing guidance, official says, CNN, 27.8.2020
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár