Cenzori Facebooku majú psychické problémy

· Čas čítania: 2 min.

V septembrovom čísle sme tému mesiaca venovali nastupujúcej totalite na sociálnych sieťach, písalai sme aj o špeciálnych pracovníkoch Facebooku, ktorí sú platené za jeho monitorovanie a cenzurovanie. Ako informujú Parlamentní listy, mnohí z týchto ľudí trpia duševnými problémami. V článku (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fake-news-skodi-zdravi-Cenzori-Facebooku-pry-maji-z-prace-hluboke-jizvy-v-dusich-596367) sa okrem iného píše:

 
Článok pokračuje pod reklamou.


„Část zaměstnanců společnosti Facebook má za úkol monitorovat obsah sdělení na sociálních sítích a odstraňovat nenávistné příspěvky. Britský deník The Guardian zjistil, že tato práce zanechala v duších části zaměstnanců hluboké jizvy. Zanechaly je např. sledované rozhovory bohatých mužů z Evropy nebo Spojených států s dětmi z Filipín, z nichž zmínění muži mámili fotografie se sexuálním obsahem, a to za úplatu pouhých deset dolarů.

Gina, jedna z žen, která obsah Facebooku monitorovala, má za to, že ono množství nenávistného, sexuálního a jiného obsahu, který musejí pracovníci Facebooku sledovat, porušuje lidská práva těchto zaměstnanců. Jeden z pracovníků pod podmínkou anonymity prozradil, že se jeho kolega po pročtení stohů a stohů nenávistného obsahu začal bát lidí. Spí s pistolí blízko po ruce. Další kolegové začali brát drogy a opíjet se.

U části zaměstnanců se ukázalo, že otupěli vůči projevům násilí, nahotě a dalším jevům, které musejí osm hodin denně sledovat. A to ještě „za minimální mzdu“. Z některých pracovníků této sekce se stali stoupenci radikálních politických uskupení.“

Vedenie Facebooku vraj situáciu berie vážne a svojim cenzorom prepláca odbornú psychologickú pomoc. Zároveň im znížilo normu z 1000 na 500 skontrolovaných príspevkov denne. Mnohí sa však vraj sťažujú, že aj 500 príspevkov denne je ťažké zvládnuť, vychádza to na jeden príspevok každú minútu pracovnej doby.

A čo takto zrušiť cenzúru?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár