Český minister zdravotníctva: Covid-19 je štandardná infekčná choroba

foto: screenshot youtube

Nedávno sa uskutočnila úsmevná tlačová konferencia českého ministerstva školstva a epidemiológov pre školy k ochrane pred koronavírusom v nadchádzajúcom školskom roku.
Opatrenia predstavili minister školstva Robert Plaga, minister zdravotníctva Adam Vojtěch a hlavná hygienička Jarmila Rážová. Adam Vojtěch priznal, čo mnohí “konšpirátori” tvrdia už niekoľko mesiacov – že ide o štandardné infekčné ochorenie, ktoré je len z nejakého dôvodu propagované viac ako iné choroby.

Všetci si pamätáme na dramatické tlačové konferencie spred niekoľkých mesiacov, na ktorých sa politici vyhrážali, že všetci zomrieme, keď odídeme z domu, pôjdeme do práce alebo neodstavíme celú ekonomiku. Preto sú slová pána ministra také prekvapivé. Asi si v tej chvíli neuvedomil, čo hovorí. Bol šťastný, že mu minister Plaga napovedal to, na čo myslel aj on.

A tak náhodne, povedal pravdu, čím poprel všetko, čo sa doteraz snažil ľuďom nahovoriť: “Je to skutočne o prezentácii tohto ochorenia. Ak to prezentujeme ako niečo katastrofálne, potom to ľudia budú brať, akože sú vinní z nákazy a môžu byť záťažou pre spoločnosť. To si myslím, že nie je správne. Toto ochorenie sa musí destigmatizovať. Všeobecne by som chcel, aby sa o chorobe menej písalo. Je to štandardná infekčná choroba, rovnako ako iné infekčné ochorenia. Takto sa o žiadnej inej chorobe nepíše. A stigmatizácia ľudí, ktorí majú pocit viny, že sú nakazení, je výrazná. Keď sa pozriete na všetky svetové prieskumy, Covid-19 má zásadný vplyv na duševné zdravie obyvateľstva. Výrazne sa zvýšil počet telefonátov na krízové linky zo strany ľudí. Poprosil by som za seba, aby sme sa všetci snažili destigmatizovať toto ochorenie a
nakazených.”

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: https://www.facebook.com/DVTV.cz/videos/307330157245816/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply