Český senátor kritizoval chaos medzi pohlaviami

· Čas čítania: 2 min.
foto: parlamentnilisty.cz

Senátor Ivo Valenta pre Parlamentné listy vyjadril svoj názor ohľadom tradičného rodinného modelu, ktorý v poslednom čase čelí prehodnocovaniu. Zdôraznil, že napriek kritike je odhodlaný naďalej brániť tradičnú rodinu. Prehovoril aj o platovej nerovnosti medzi mužmi a ženami a dôrazne ženy vyzval, aby sa bránili, ak sú naozaj diskriminované.

Bohužiaľ žijeme v čase, kedy sú hodnoty tradičnej rodiny a rovnako tak tradičné roly pošliapavané. Rozhodne netvrdím, že by žena mala byť doma pri sporáku a muž zarábať na celú rodinu, ale stále je pre mňa žena symbolom krehkosti a materstva a muž opory a istoty (aj keď to má samozrejme každý nastavené inak). Rozhodne si nedokážem predstaviť, že budeme žiť vo svete, kde zavládne totálny chaos. Predstavte si situáciu, ktorá je dnes už v niektorých krajinách realitou (odkaz na obdobný článok som skôr zdieľal na svojich sociálnych sieťach), že dieťaťu rodičia nenechajú napísať do rodného listu pohlavie s tým, že si ho počas rokov samo vyberie, pričom dovtedy bude dieťa len osobou. Otcom je napríklad žena, preoperovaná na muža, matkou osoba „ani tak, ani inak“ a darcom spermií muž, z ktorého je dnes žena, ale zatiaľ neprešiel operáciou, takže odovzdávať genetický materiál ešte môže,“ uviedol senátor.

Čo toto urobí v hlavách detí, to si netrúfam domyslieť. Som jednoznačne a tvrdo proti týmto tendenciám, hoci za tento svoj názor často žnem kritiku, „podotkol.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Dítě si ve 12 letech samo vybere pohlaví. Matka je přeoperovaný muž, otec ani tak, ani tak?! Senátor Valenta volá po tradiční rodině, parlamentnilisty.cz, 19.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár