Chce Matovič „udržať psy za plotom“?

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Youtube

Pre Igora Matoviča sú naši vlastní občania, pracujúci v zahraničí, „psami za plotom“. Najprv ich takto nedôstojne dehonestoval, teraz pred nimi varuje, akoby mali byť automaticky všetci potenciálne nebezpeční. Matovič si na jednej strane pochvaľuje, že sme „európskou jednotkou“, s najnižšími počtami nakazených a mŕtvych. Na druhej strane tvrdí: „Buďme naďalej ostražití pri akomkoľvek stretnutí s cudzími ľuďmi, najmä tými, ktorí boli v zahraničí.“

Medzitým sa niektorí Slováci, ktorí študujú alebo pracujú v Českej republike, naďalej sťažujú, že nemôžu prísť domov. Ak nechcú byť umiestnení v 14-dennej karanténe, musia na hraniciach predložiť doklad o trvalom alebo prechodnom pobyte v Česku. Nie všetci však takýto doklad majú. Potom dochádza k absurdným situáciám. „Môj spolubývajúci, ktorý je Čech, môže navštíviť mojich rodičov, ale ja nie,“ napísal na facebooku jeden zo Slovákov žijúcich v Česku.

„Treba hodnoverným spôsobom na hraniciach dokázať, že má človek väzbu k vedľajšiemu štátu. Aby to nebol Slovák, ktorý vám na hraniciach povie, že v Česku pracuje, ale v skutočnosti cestuje z Brazílie,“ odôvodnil toto opatrenie Matovič. Nevysvetlil však už, prečo by sa títo ľudia nemohli preukázať napríklad potvrdením o štúdiu alebo zamestnaní, či iným spôsobom.

Zdroje: FB, Denník N

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár