Chladné počasie a vietor nefúka, Briti môžu opäť štartovať uhoľné elektrárne

Foto: fuergy.com

Spojené kráľovstvo je v súčasnosti pokojné, zamračené a chladné. Kvôli útlmu „obnoviteľnej“ energie sa teda dokonca aj uhoľné elektrárne môžu dostať k slovu, aby zachránili stabilné dodávky elektrickej energie. Tri uhoľné elektrárne, dve v Draxe v Yorkshire a jedna vo West Burton v Lincolnshire, dostali príkaz, aby sa pripravili na pohotovostný štart v nedeľu v skorých ranných hodinách kvôli chladnému počasiu. 

Príkaz z nedeľného rána hovoril o „zahriatí troch zimných pohotovostných uhoľných jednotiek“, ako ich nazývajú, čo by malo dať verejnosti dôveru v dodávky energie. Tým silne naznačili, že sieť predpovedala možné nedostatky. 

Údaje z otvoreného zdroja z manažmentu rozvodnej siete ukazujú, že príkazy na spustenie do troch staníc v Drax a West Burton boli zadané v priebehu štyroch minút o tretej hodine ráno. Grid neskôr nazval túto akciu „nepredvídanou udalosťou“. 

Publikácie o energii však podčiarkujú dramatický vplyv, ktorý môže mať počasie na novú energetickú generáciu v Spojenom kráľovstve, kde sa pod dlhotrvajúcou vládou vyvíjal spoločný tlak na prechod od tradičných zdrojov energie k „zeleným“ alternatívam. 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje: 

(1) We’ve issued a notification to warm three winter contingency coal units. This measure should give the public confidence in Monday’s energy supply. (1/3); autor: National Grid ESO; Twitter, 22.1.2023

(2) Full service review; National Grid ESO Sonar

(3) Delingpole: Boris’s Craziest Stunt Yet: ‘Every UK Home to Be Powered by Wind by 2030’; autor: James Delingpole; Breitbart. 7.10.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply